Loading...
btc
BTC
0.39%
Bitcoin
64.046,13 USDT
eth
ETH
0.9%
Ethereum
3.111,84 USDT
bch
BCH
-0.07%
Bitcoin Cash
486,50 USDT
xrp
XRP
0.6%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
79,65 USDT
bnb
BNB
0.98%
Binance Coin
542,91 USDT
sol
SOL
2.38%
Solana
139,47 USDT
avax
AVAX
0.94%
Avalanche
35,09 USDT
ada
ADA
0.81%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.57%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
1.29%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

FTX’ten sonra başka bir kripto borsasıyla ilgili korkutan iflas iddiası

Dikkat!!! NEM (XEM) iflas etmek üzere
Dikkat!!! NEM (XEM) iflas etmek üzere
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörü FTX krizi sonucu büyük bir çöküş yaşarken, şimdi bir borsa ile ilgili de iflas söylentilerine CEO’dan açıklama geldi. Ayrıntılara bakalım.


FTX’ten sonra daha bir kripto borsasıyla ilgili korkutan iflas iddiası

Kripto para piyasası yeni bir büyük çöküş yaşadı. Bu çöküşü ise kripto para borsası FTX’in likidite krizi tetikledi. Bu kriz sektörün başka önemli oyuncularının da üzerine gölge düşürdü. Bundan dolayı kripto para borsası KuCoin’in CEO’su da açık bir şekilde ticaret platformunun iflas sorunlarıyla mücadele ettiği iddialarına cevap vermeyi tercih etti.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, kendi borsası ile ilgili FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) yayılmasını eleştirdi. Lyu, 9 Kasım’da bir blog yayını üzerinden yaptığı açıklamada, son 6 ayda ondan fazla defa KuCoin’in iflas ettiği ile ilgili bazı söylentiler dolaştığını ifade etti.

KuCoin CEO’su, bu söylentilerin kaynağını da açıklıyor. Ona göre bu söylentiler bir raporda yanlış bilgilerden sonra ortaya çıkmaya başladı. Bu yanlış bilgiler ise kripto analiz platformu Nansen’in KuCoin ile ilgili bir raporunda yer almıştı. Burada yanlışlıkla ERC20’den TRC20’ye fon aktarımı 300 milyon dolarlık fon çıkışı olarak gösterilmişti. Sonuç olarak KuCoin sorunlar yaşıyor söylentileri başlamıştı.

İlgili – SEC, FTX olayı üzerine 3 büyük borsayı incelemeye başladı

Verilerin yanlış yorumlanması

Kucoin

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, söylentilerin verilerin yanlış yorumlanmasından kaynaklandığını söylüyor ve o zamanda bu yandan düzeltildiğini açıklıyor. Şöyle diyor:

“Uzun bir süreçten geçerek Nansen’e olayı açıklamaya çalıştık. Olay sadece paraların ERC20 USDT’den TRC20 USDT’ye çevrilmesiyle ilgiliydi. Nansen ise bize sadece ERC20 tokenleri takip ettiğini ve bundan dolayı raporlarda TRC20 USDT’nin görünmediğini açıkladı. Bundan dolayı yanlışlıkla borsanın para kaybettiği şeklinde yorumlandı.”

Lyu aynı zamanda Tronscan ve Etherscan explorer ekran görüntülerini paylaşarak anlattıklarına kanıt sundu. Diğer yandan Nansen CEO’su Alex Svanevik de bu olayı doğrulayarak sorunun ilgili tek bir işlemle ilgili olduğunu açıkladı.

İlgili – Binance, FTX borsasını almaktan vaz geçti

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.