Binance, FTX borsasını almaktan vaz mı geçiyor?

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in, ödemeler konusunda zorluk yaşayan kripto para borsası FTX’i alma kararını yeniden gözden geçirdiği bildiriliyor. Binance’i vaz geçmeye itebilecek önemli gelişmeler olduğu belirtiliyor.


Binance, FTX borsasını almaktan vaz mı geçiyor?

Kripto para sektörünün son günlerdeki en önemli gündemlerinden biri olan Binance’in FTX borsasını satın almak istemesi ile ilgili yeni gelişmeler var. Yeni gelen iddialara göre, Binance artık FTX’i almak anlaşmasından vaz geçiyor olabilir.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance, kısa süre önce yaptığı açıklamada, dünyanın ikinci en büyük borsası olan FTX’i alacağını duyurmuştu. Ancak yeni bilgilere göre artık bu konuda kararsız.

DB News’ta yer alan bir habere göre, Binance, Sam Bankman-Fried’in bir dizi sorunlar yaşayan borsası FTX’i alma kararını yeniden gözden geçirmeye başladı. Özellikle de şirketin iç finansal raporlarını gördükten sonra bu konuda kararsız kaldığı bildiriliyor.

İlgili – FTX TR’den “kripto ve Türk lirası çekimleri durduruldu” açıklaması 

Db (@tier10k) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Binance’te artık FTX’i kurtarma eğiliminden çekilmeye yönelik güçlü bir istek görünüyor. Şirketin hesaplarına ilk bakıştan sonra alımdan vazgeçmek istiyor. CoinDesk kaynağı.”

DB News, aynı zamanda Wall Street Journal’ın da benzer bir bilgiye sahip olduğunu doğruladı. Binance’in özellikle FTX raporlarını ve finansa durumunda yaptığı yanlışlardan dolayı alımdan vazgeçeceği düşünülüyor.

İlgili – Binance – FTX anlaşması kripto para sektörü için ne anlama geliyor?

Diğer yandan FTX ve onun araştırma kolu olan Alameda Research’teki bu olumsuz gelişmelerle ilgili haberler piyasalara da büyük darbe vurdu. FTX’in yerel kripto parası yüzde 80’e yakın bir düşüş yaşadı. Bu da diğer kripto paraları etkiledi. Bitcoin fiyatı yaz aylarında gördüğü 2022 yılının en düşük seviyesinin altına kaydı ve 16,000 doların altında dip gördü. ETH de aynı şekilde 1,000 dolara yaklaşan bir çöküş yaşadı.

Binance’in FTX anlaşmasından çekilmesi borsaya ölüm darbesi olabilir. Diğer yandan ABD’nin de FTX’i özellikle kullanıcı fonlarını kötüye kullanmaktan soruşturduğu bildiriliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance, FTX borsasını almaktan vaz mı geçiyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.