1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. JPMorgan’dan kritik çöküş sonrası yeni Bitcoin tahmini!

JPMorgan’dan kritik çöküş sonrası yeni Bitcoin tahmini!

JPMorgan’dan kritik çöküş sonrası yeni Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerikan bankacılık devi JPMorgan, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in FTX krizi nedeniyle daha fazla düşebileceğini söylüyor. İşte ünlü bankanın çöküş sonrası yeni Bitcoin tahmini…

FTX krizi sonrası yeni Bitcoin tahmini!

Kripto para piyasası salı günü, mali sorunlarla boğuşan FTX borsasının yerel tokeni FTT’deki çöküşün ardından kritik bir düşüş sürecine girdi. Bitcoin 15,682 dolarla yeni bir dip yaptı.

(Bitcoin, yazımız yayına hazırlanırken CoinMarketCap verilerine göre 16,764 dolardan işlem görüyor.)

İlgili:

JPMorgan araştırmacıları, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘in FTX krizi nedeniyle 13.000 dolara düşebileceğine inanıyor.

 

JPMorgan'dan kritik çöküş sonrası yeni Bitcoin tahmini!

 

Amerikan bankacılık devi bünyesinde faaliyet gösteren analistler, Bitcoin’in potansiyel olarak üretim maliyetinin altına düşeceğine inanıyor. Bu da kripto paranın kabaca 15.000 dolara düşeceği anlamına geliyor.

JPMorgan, piyasanın önümüzdeki haftalarda en büyük kripto para borsalarından birinin yaşadığı krizle tetiklenen “bir dizi marjin tasfiyeleri ” ile uğraşmak zorunda kalacağını tahmin ediyor.

9 Kasım’da, en büyük kripto para biriminin fiyatı, son iki yılın en düşük seviyesi olan 15.632 dolara düştü.

 İlginizi çekebilir:

Bitcoin 10.000 doların altına düşer mi?

Bitcoin şimdi 16.784 dolara geri döndü, ancak birçok analist en büyük kriptonun daha fazla düşeceğine inanıyor.

Örneğin, Fundstrat’ın teknik strateji başkanı Mark Newton, Bitcoin’in herhangi bir destek bulmadan önce 13.000$ seviyesini test edeceğini tahmin ediyor.

 

Ancak Newton bazılarının dile getirdiği gibi, anormal derecede yüksek volatilite olması durumunda, ayıların en büyük kripto para birimini 10.000 dolar seviyesinin altına itmeyi başarabileceği ihtimalinin söz konusu olduğunu düşünmüyor.