Loading...
btc
BTC
-3.45%
Bitcoin
67.139,82 USDT
eth
ETH
-4.87%
Ethereum
3.489,29 USDT
bch
BCH
-5.42%
Bitcoin Cash
443,67 USDT
xrp
XRP
-3.21%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.41%
Litecoin
76,95 USDT
bnb
BNB
-2.67%
Binance Coin
608,41 USDT
sol
SOL
-6.77%
Solana
148,29 USDT
avax
AVAX
-2.86%
Avalanche
31,36 USDT
ada
ADA
-4.42%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-1.03%
Poladot
6,44 USDT
doge
DOGE
-5.31%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.65%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü CEO kripto piyasasının ne zaman toparlanacağını açıkladı!

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, kripto piyasasının içinde bulunduğu çalkantılı dönemi değerlendirdi ve piyasanın ne zaman toparlanacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Ünlü CEO kripto piyasasının ne zaman toparlanacağını açıkladı!

Kripto para piyasası, FTX’in yarattığı şokun etkilerini atlatmaya çalışıyor. Ancak 2022 yılı içerisinde hem LUNA’nın hem de FTX’in çöküşü piyasada büyük bir deprem etkisi yarattı. Yatırımcıların yaşadığı güven bunalımı büyük satış baskılarını tetikledi. Son FTX çöküşünün ardından piyasa 2022 yılının en düşük seviyelerini gördü.

Piyasanın lokomotifi olan Bitcoin, 15.682 dolara kadar geriledi ancak boğalar devreye girerek şimdilik daha düşük seviyelerin görülmesine izin vermedi. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.922 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi 17.000 dolarlık direnç bariyerini aşmaya çalışıyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

kripto piyasası Ünlü CEO kripto piyasasının ne zaman toparlanacağını açıkladı!

 

Altcoinlerdeki geri çekilme ise kısmen devam ediyor. Piyasanın kararsızlığı arasında BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes’ten güncel bir piyasa tahmini geldi. BitMEX kurucusu ve kripto savunucusu Arthur Hayes, kripto piyasalarının toparlanacağından emin. Ancak ünlü CEO, bu toparlanmanın biraz zaman alacağını tahmin ediyor.

Yeni bir analiz paylaşan CEO, 2023 yılında piyasanın gidişatı konusunda umutlu olduğunu belirtti. Hayes’e göre FTX’in çöküşünden hangi oyuncuların etkileneceği görmek gerekiyor. Hayes, bu dönem içerisinde kripto piyasasının daha düşük seviyeleri test edeceğini öngörüyor.

“Daha  düşük seviyeler için hazır olun, çünkü geliyor.”

Hayes’e göre merkez bankası gibi piyasanın kötü gidişatına müdahil olacak bir aktörün bulunmaması nedeniyle piyasanın önce daha düşük seviyelere gitmesi kaçınılmaz. Sonrasında ise sektör için pozitif bir dönem başlayacak.

“Kripto ile ilgili iyi olan şey, hiçbir merkez bankasının pervasız şirketlerin bilançolarını desteklemek için yeni basılmış fiat  paralarla piyasayı kurtarmaya çalışmayacak olmasıdır. Kripto endüstrisinin mütevazi pastası hızla yok olacak bu da piyasanın her zamankinden daha güçlü bir şekilde toparlanmasını sağlayacak.” 

Eski BitMEX CEO’su ayrıca, merkezi borsaların her zaman müşteri güven sorunlarıyla karşı karşıya kalacağını ifade etti. Ünlü CEO, ayrıca piyasadaki son çöküşü 2008 yılında yaşanan borsa çöküşüyle kıyasladı.

kripto piyasası

“FTX, başarısız olan ilk yüksek profilli platform değildi ve son olmayacak. Daha önce yaşanan krizler boyunca  Bitcoin, Ethereum ve diğer tüm blok zincirlerindeki bloklar  üretilmeye devam etti ve doğrulandı. Merkezi olmayan para ve finans, merkezi varlıkların başarısızlıkları karşısında hayatta kalmaya ve gelişmeye devam etti ve devam edecek.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.