BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Forbes yeni rekor beklediği coinleri sıraladı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Forbes yeni rekor beklediği coinleri sıraladı

Forbes yeni rekor beklediği coinleri sıraladı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Forbes yazarlarından Billy Bambrough bu hafta patlama beklediği coinleri yazdı.

Forbes’a göre kripto para için kritik haftadayız

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasası için oldukça hareketli geçti. Bitcoin’de yaşanan artışla birlikte kasım ayı başından beri kripto para pazarı değerine 150 milyar dolar daha eklemeyi başardı.

Bitcoin hafta içinde 18.900 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bu rakamın 2017’de yakalanan tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) seviyesine çok yakın olduğunu da hatırlatalım.

Kripto dünyasındaki artış yalnız Bitcoin’le sınırlı kalmadı. Bitcoin’in, başta Ethereum olmak üzere, Ripple, Litecoin ve Chainlink‘i de beraberinde yukarı taşıdığı görüldü. Bu süreçte XRP %70 oranında artarken diğer coinler %22 ila %36 oranlarında artış gösterdiler.

İlgili: Müthiş dörtlü iş başında; ETH, XRP, LTC ve LINK

Şimdi merak edilen soru bu boğa pazarının ne kadar daha süreceği.

Şunu hemen söyleyelim. Kripto piyasası yaklaşan Thanksgiving (Şükran Günü) öncesi önemli bir yükseliş trendi hedefliyor. Bu trende ABD Merkez Bankası (FED) ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) de önemli katkı sağlayacağı konuşuluyor.

2020 yükselişi 2017’den farklı

forbes
Dijital Altın

Bitcoin’in 2020 yılı yükselişi 2017’den biraz farklı. 2017’de bir perakende patlaması yaşanmıştı. Fakat şimdi daha çok kurumsal alıcıların iş başında olduğunu görüyoruz. Hatırlanacağı üzere 2017’de BTC önce 20.000 dolara kadar tırmanmış ardından bir yıl içerisinde 3.000 dolara kadar düşmüştü.

Tarihsel veriler Bitcoin fiyatının ABD’deki büyük tatillerden olumlu yönde etkilendiğini gösteriyor. Covid-19 nedeniyle bir araya gelemeler azalsa da önümüzdeki Şükran Günü kripto para piyasasında beklenen etkiyi gösterebilir.

Hiç kuşkusuz Bitcoin açısından 2020 yılının diğer dönemlerden en önemli farkı, Bitcoin’in “dijital altın” olarak değerlendirilmeye başlanmasıdır denilebilir.

Bu görüş Wall Street ve bazı büyük yatırımcılardan da destek aldı.

Bu hafta FED ve ECB’de yaşanacak gelişmeler, Corona virüs salgını önlemleri içerisinde merkez bankalarının ne kadar daha teşvik paketleri sunacağı konusunda fikir verici olacak.

FED Başkanı Jay Powel, çarşamba günü açıklanacak, Kasım ayı para politikası toplantısında piyasalara teşvik sağlamak amacıyla yapılan varlık satın alma programının detaylarının görüşüldüğünü söyledi. Perşembe günü ise ECB Ekim ayı toplantı tutanakları yayımlanacak ki orada da yatırımcıların gözü “yeniden kalibre edilecek enstrümanlar” kısmında olacak.

Bilindiği üzere geçen ay PayPal yaklaşık 350 milyon kullanıcısına Bitcoin alıp-satma servisi hizmete sokmuştu. Kurumsal yatırımcıların kripto paraya olan ilgisi devam ediyor. Merkez Bankalarının açıklamaları bu hafta 5 büyük kripto para için yükseliş trendi yaratabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: