okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.111,12 USDT
eth
ETH
-0.19%
Ethereum
3.782,62 USDT
bch
BCH
-0.3%
Bitcoin Cash
513,43 USDT
xrp
XRP
-0.47%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
87,87 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
618,64 USDT
sol
SOL
0.26%
Solana
178,62 USDT
avax
AVAX
0.06%
Avalanche
41,23 USDT
ada
ADA
-0.38%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.59%
Poladot
7,66 USDT
doge
DOGE
1.36%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dünyaca ünlü yatırım danışmanından Bitcoin’e övgü dolu sözler!

Süper zenginlerin yatırım danışmanından Bitcoin hakkında övgü dolu sözler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Süper zenginlerin yatırım fonlarını yöneten ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Bridgewater Associates’ın kurucusu Ray Dalio, Bitcoin hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Ray Dalio yine Bitcoin hakkında konuştu!

Dünyanın en büyük hedge fonunun yöneticisi ve eski bir Bitcoin eleştirmeni olan Ray Dalio, Yahoo Finance’e verdiği yakın tarihli bir röportajda yine Bitcoin hakkında konuştu. Ve Bitcoin’in son on yılda verdiği hayatta kalma mücadelesine hayran kaldığını ifade etti.

Peki Ray Dalio kimdir? Bitcoin hakkında söyledikleri neden önemli?

Süper zenginlerin yatırım danışmanından Bitcoin hakkında övgü dolu sözler!

Net değerinin yaklaşık 20 milyar dolar olduğu tahmin edilen 72 yaşındaki Amerikalı yatırımcı, Harvard Business School’dan MBA derecesini aldıktan sadece iki yıl sonra New York City’de varlık yönetim şirketi Bridgewater Associates’i kurdu. 

Dalio’nun şirketi şimdi, çok sayıda kurumsal müşteriye hizmet veriyor ve bunlar arasında, emeklilik fonları, bağışlar, vakıflar, yabancı hükümetler ve merkez bankaları da yer alıyor.

Eskiden bir Bitcoin eleştirmeni olarak tanınan Dalio, son zamanlarda Bitcoin hakkında söyledikleri ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Hatta Bitcoin’i iyi bir enflasyondan korunma aracı olarak gördüğünü bile söyler oldu.

Dahası mayıs ayında düzenlenen Consensus 2021 etkinliğinde verdiği bir röportajda Dalio, bir miktar Bitcoin (BTC) ’i olduğunu da açıklamıştı.

Ancak Dalio daha sonra, CNBC’de yayınlanan bir programda şunları söylemişti:

“Çok az bir Bitcoin’im var. Büyük bir Bitcoin yatırımcısı değilim… Portföyünüzü çeşitlendirmek için başvurmak istediğiniz bazı varlıklar var ve Bitcoin de bunlardan biri. Yani Bitcoin, dijital altın gibi bir şey.”

“Ancak kafama silah dayasanız ve ‘sadece bir tanesi alabileceğimi söyleseniz, altını seçerdim.”

Ünlü Bloomberg analisti açıklıyor: 2022'de Bitcoin artar mı?

İlgili: Hangisi daha iyi? Bitcoin – altın korelasyonundan şaşırtan sonuçlar! 

Bu arada Dalio, Ocak 2021’de yayınladığı bir makalede, hem kripto savunucularının hem de karşıtlarının aynı şeye farklı açılardan baktığını ifade etti. Ve Bitcoin’in artıları ve eksileri olduğunu söyledi.

Ayrıca 25 Mart’ta, Bitcoin’in bazı koşullar altında, geçmişte altında olduğu gibi, yasa dışı ilan edilebileceğini belirtti. Buna örnek olarak ise; 1930’lardaki altın yasağını gösterdi. Dalio, o zamanlar hükümetin altının fiat para ile rekabet etmesini istemediğini; çünkü işlerin kontrolden çıkabileceğini düşündüğünü söyledi.

Şimdi ise milyarder yatırımcı, nakit parayı “en kötü yatırım” olarak nitelendiriyor. Ve Bitcoin’den etkilendiğini söyleyerek, bir kez daha kripto hakkında olumlu bir görüş bildiriyor. 

17 Aralık’ta Yahoo Finance’e verdiği bir röportajda, kriptonun son on yılda hack saldırısına uğramadan ayakta kalabilmesini etkileyici bulduğunu ifade etti.

“Son 10-11 yılda bu programlamanın ayakta kalmasının etkileyici olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir saldırıya uğramadı ve ayrıca büyük bir benimsenme oranına sahip.”

Ayrıca Bridgewater Associates’in kurucusu, bir miktar Bitcoin (BTC) ve Ethereum yatırımı olduğundan da bahsetti. Ancak ne kadar kriptosu olduğu yönündeki sorulan soruya Dalio, çok fazla değil yanıtını verdi:

 “Çeşitlendirme konusunda çok geniş bir yelpazeye sahibim ve bu nedenle portföyün çok küçük bir parçası Bitcoin’de.”

 

Milyarder fon yöneticisi konuşmalarına; kriptoyu, nakit paranın gerçek anlamda değer kaybettiği bir ortamda alternatif bir para olarak gördüğünü söyleyerek devam etti. Daha önceki röportajlarında da söylediği gibi hala “nakit paranın çöp” olduğunu da sözlerine ekledi.

“Çoğu yatırımcının en güvenli yatırım olduğunu zannettiği nakit para, bence en kötü yatırımdır.”

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Milyarder yatırımcının son açıklamaları, ABD’nin Bitcoin’i yasaklayabileceği ve Bitcoin yerine altını seçeceği yönündeki önceki açıklamalarına kıyasla, şimdi kripto konusunda daha olumlu düşündüğünü gösteriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.