1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü CEO’dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!

Ünlü CEO’dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!

Ünlü CEO’dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Ünlü bir kripto para borsasının CEO’su, Bitcoin fiyatı için en makul hedefi açıkladı.

BTC fiyatı için 100.000 dolar tahminleri artıyor! 

Ünlü kripto borsası OKCoin’in CEO’su Hong Fang, çeşitli piyasa faktörleri kısa vadede Bitcoin fiyatını olumsuz etkilese de uzun vadede kripto için 100.000 dolarlık bir seviyenin makul olduğunu düşünüyor.

Bitcoin (BTC) ağının güvenlik yönünden risk taşımadığını ve bu durum korunduğu sürece, ünlü CEO varlığın uzun vadeli fiyat görünümünün oldukça pozitif olduğunu söyledi

ilgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Ünlü CEO'dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!

Fang’e göre, piyasa volatilitesinin üst seviyede olduğu içinden geçtiğimiz böyle bir dönemde, BTC fiyatının geleceğine dair net bir tahmin yapmak zor.

CEO, kısa vadede Bitcoin fiyatının kaldıraçlı ve türev piyasalardan büyük ölçüde olumsuz etkilenebileceğini; buna karşılık altcoinlerin ise kripto para piyasasındaki hakimiyetinin artacağını belirtiyor.

Fang, piyasayı etkileyen birçok unsurun bulunduğunu kabul ediyor ve uzun vadede Bitcoin fiyatının daha yüksek seviyeleri görme potansiyeli ile birlikte, “100.000 doları” ulaşılabilir bir seviye olarak görüyor.

“100.000 doların hala makul bir fiyat olduğuna inanıyorum. Ancak net bir zaman vermek biraz zor olabilir; çünkü şu anda piyasa dinamiklerinin insafına kalmış durumdayız.”

ilgili: İşte Bitcoin fiyatında trend dönüşüne işaret eden metrikler!

Ünlü CEO'dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!

Bitcoin neden yükselecek?

KoinMedya olarak daha önce söylediğimiz gibi; FED’in aralık ayındaki toplantı tutanaklarından, yetkililerin merkez bankasına ait 8.3 trilyon dolarlık bilançonun küçültülmesi ve faiz oranlarının beklenenden de erken bir dönemde yükseltilmesi konularını tartıştığı anlaşılıyor.

Merkez bankasının para politikası ile ilgili olarak belirlediği sert tutum ve faiz oranlarının artırılması yönündeki duruşu, Bitcoin fiyatının hisse senetlerinden daha iyi performans göstermesine yardımcı olabilir. 

Nitekim Bloomberg analistlerinden Mike McGlone, ‘Crypto Outlook’ dergisinin Ocak sayısında, merkez bankasının faiz artırma planını potansiyel olarak Bitcoin’in hisse senetleri piyasasından daha iyi performans göstereceği bir senaryo olarak nitelendiriyor. McGlone, S&P 500 Endeksinin, yirmi yılı aşkın bir süredir 60 aylık hareketli ortalamanın üzerinde en fazla duran endeks olduğunu kaydetti.

Bu arada Bitcoin Vakfı başkanı milyarder yatırımcı Brock Pierce de bu yıl Bitcoin fiyatını 200.000 dolara çıkarabilecek bir katalizörün bulunduğunu söyledi. Pierce daha çok BTC fiyatını şekillendiren dış etkenlere odaklanıyor ve küresel finansal sistemdeki belirsizliklerin Bitcoin fiyatı için en önemli katalizör olduğunu söylüyor.

Ayrıca popüler kripto para platformu Nexo’nun kurucu ortağı da kurumsal hazinelerin katkısı ve Fed’in mali genişleme politikası ile birlikte 2022 yılı ortalarına kadar BTC fiyatının 100.000 dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaların ilk hedefi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.