Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
64.255,93 USDT
eth
ETH
-0.74%
Ethereum
3.492,27 USDT
bch
BCH
1.15%
Bitcoin Cash
387,38 USDT
xrp
XRP
-0.71%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
74,33 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,51 USDT
sol
SOL
-0.43%
Solana
134,02 USDT
avax
AVAX
-8.42%
Avalanche
25,17 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.12%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.01%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.74%
Shiba Inu
0,00 USDT

İşte Bitcoin fiyatında trend dönüşüne işaret eden metrikler!

Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları kapitülasyonda! Endişe etmeli miyiz?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analiz platformu tarafından ortaya koyulan ağ ile ilgili bu temel metrikler, Bitcoin fiyatında trend değişimine işaret ediyor!

Bitcoin fiyatında geri dönüş vakti!

Popüler kripto analiz firması Santiment, ağ ile ilgili bazı temel metrikleri inceleyerek, ilginç sonuçlar ortaya koydu. Santiment’e göre, 2022’nin başından bu yana token dolaşımı ve adres etkinliği düşüşte olduğu için, Bitcoin (BTC) ocak ayında şu ana kadar kayda değer bir yol kat edemedi.

Ancak blockchain analiz firması, şimdi bu göstergelerdeki artışın, aynı zamanda Bitcoin fiyatı için bir geri dönüşe ve trend değişimine işaret olabileceğine dikkat çekiyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük endeksi hala aşırı korku bölgesinde!

Bitcoin, 1 Ocak’ta 47.967$’a ulaştıktan sonra yeniden düşüş eğilimine başladı. Kripto Korku ve Açgözlülük endeksi de o zamandan beri piyasaya paniğin hakim olduğunu gösterirken, “aşırı korku” bölgesinde kalmaya devam etti. Peki bu ne anlama geliyor?

Sentiment tarafından geliştirilen Korku ve Açgözlülük endeksi, piyasadaki hakim duygu durumunu ölçen temel metriklerden biridir.

0 ila 100 arasında değişen endeks sosyal medya, volatilite, anketler, hacim ve Bitcoin hakimiyetinden veri toplayarak ve bu verileri değerlendirerek piyasanın günlük duyarlılığı ile ilgili ortaya bir ölçüm koyar. Metrikte “0” değeri aşırı korkuyu gösterirken, “100” değeri aşırı hırs ve açgözlülüğü temsil eder.

Korku endeksi dibe vurduğunda yükselişin, açgözlülük tarafında yükseldiğinde ise düşüşün işareti olarak algılanır.

İşte Bitcoin fiyatında trend dönüşüne işaret eden metrikler!

Bu arada KoinMedya olarak daha önce söylediğimiz gibi; Goldman Sachs,’ın ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını daha önce duyurduğundan daha yüksek oranlara çekebileceği konusundaki beklentisini dile getirmesi üzerine, 11 Ocak’ta Bitcoin fiyatı bir kez daha düşüşe geçti.

Bitcoin şu anda 42.000 doların üzerinde toparlanmış olsa da günlük grafikte oluşan Doji mumunda da görüldüğü gibi, piyasaya hakim olan kararsızlık hala fiyat hareketini etkiliyor.

Ayrıca dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör ise, Bitcoin ağının büyüme oranı.

IntoTheBlock verilerine göre, Bitcoin ağının net büyüme oranı hala negatif bölgede. IntoTheBlock tarafından paylaşılan bu metrik, ağın büyüme oranının yanı sıra, ağa yönelik kullanıcı katılımını da ölçer.

İşte Bitcoin fiyatında trend dönüşüne işaret eden metrikler!

Bitcoin, henüz Kasım 2021’in başlarında aktif adreslerde görülen artışa ulaşamadı. Hatta 1 Ocak’ta bu temel metrik, son 30 günün en düşük seviyesini gördü. Günlük Aktif Adresler (DAA) indikatörü, yeni adreslerin, toplam aktif adreslerin ve sıfır bakiyeli adreslerin sayısını takip eder.

İşte Bitcoin fiyatında trend dönüşüne işaret eden metrikler!

Günlük Aktif Adres (DAA) sayısındaki artış, ağın daha fazla kullanıldığını gösterir. Ve belirli bir zaman diliminde ağ etkinliğini izlemenin en etkili yolu olarak kabul edilir. Bu nedenle, DAA’lar genellikle fiyat hareketinin yönüne dair önemli bir gösterge olabilir. Ki ağ kullanımına yönelik talep, ağın yerel tokenine olan talebi de artırabilir.

İlgili: Ünlü analist 4 kripto para için dip seviyeleri açıkladı: Bitcoin, Ethereum …

“Bitcoin fiyatı 46.000 dolara kadar yükselebilir!”

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin fiyatını yakın vadede neler beklediğini açıkladı. Ona göre; 40.600 dolar seviyesi korunursa, yükseliş 42.600 dolara ve sonrasında muhtemelen 46.000 dolara kadar devam edecek.

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaların ilk hedefi!

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.