Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
66.230,23 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.566,18 USDT
bch
BCH
-0.06%
Bitcoin Cash
429,71 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-0.06%
Binance Coin
607,80 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
145,49 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
30,28 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.03%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
-0.12%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Twitter’ın eski CEO’sundan Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran iş ilanı!

jack dorsey bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, sürpriz bir karar vererek Twitter’daki görevini Hindistan kökenli genç bir yazılımcıya bıraktı. Dorsey, Bitcoin ve kripto para piyasalarında faaliyet gören girişimleri üzerinde yoğunlaşıyor.


Twitter’ın eski CEO’sundan Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran iş ilanı!

Jack Dorsey’in Twitter CEO’su görevini devretmesi oldukça tartışıldı ve sebepleri merak edildi. Jack Dorsey, 2021’in son günlerinde görevini genç yazılımcı Parag Agrawal’a devretti. ABD’ye göç eden Agrawal’ın başarısı ise genç yazılımcılara ilham veren cinsten.

Agrawal yıllar önce Antalya’da düzenlenen Uluslararası Fizik Yarışmasında Hindistan’ı temsil etmiş ve birincilik ödülünü almıştı. Aşağıda 2001 yılında Agrawal’ın lise yılların Antalya’da çektirdiği fotoğrafı görüyoruz.

Parag Agrawal

Jack Dorsey, twitter’daki görevinden ayrıldıktan sonra Bitcoin ve kripto para piyasalarında faaliyet gösteren girişimleri üzerinde yoğunlaşıyor. Jack Dorsey, Square isimli kripto para yatırım şirketini yönetiyor. Ayrıca 2022’de faaliyetlerine başlayacak olan DeFi (merkezsiz finans) start-up’ı üzerinde çalışıyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Dorsey’ın şirketini ilana çıktığı iş ilanı ise heyecan yarattı. Dorsey iş ilanında “Bitcoin madencileri” arıyor. İş ilanının ayrıntıları şu şekilde:

San Francisco merkezli kripto para yatırım şirketi Block (eski Square), LinkedIn’deki  iş ilanında Özel Dijital Tasarım Lideri aradığını duyurdu. İş tanımında “Bitcoin madenciliği için uygulamaya özel bir entegre (ASIC) üzerinde çalışan geliştirici ekibine katılmak üzere deneyimli bir tasarımcı aranıyor” ifadeleri ise dikkat çekti.

Yani eski adıyla Square yeni adıyla Block, bir Bitcoin çiftliği geliştiriyor. Anlaşılan devler Bitcoin ve kripto paraların geleceğinden umutlu ki şimdiden yatırımlarını yapıyorlar.

Lütfen Bkz: Bitcoin madenciliği nedir? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklaması ve Kazakistan’daki olayların madencilik işlerini olumsuz etkilemesi ile Batı ülkelerinden Bitcoin madenciliği konusunda açılımlar üst üste geliyor. En son Jack Dorsey de bu iş için kollarını sıvadı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.