1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. FIFA bu altcoin ile ortak NFT platfromu başlatıyor

FIFA bu altcoin ile ortak NFT platfromu başlatıyor

FIFA bu altcoin ile ortak NFT platfromu başlatıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

FIFA, Algorand ile ortak olarak yeni bir NFT platformunu oluşturmayı planlıyor. Futbolun küresel yönetim organı FIFA,  Dünya Kupası’nın merakla beklendiği şu dönemde yeni bir NFT koleksiyon platformunu piyasaya sürüyor. Yeni platform Algorand’da başlatılacak ve iki taraf arasındaki mevcut ortaklığı sürdürecek.

FIFA Algorand ile NFT platfromu kuruyor

Platformun adı ‘FIFA+ Collect’ olacak ve Top Shot-esque yaklaşımını benimsemiş gibi görünecek. Top Shot, elbette, oyun içi önemli anları almak ve NFT’ler olarak basmak için NBA, NFL ve UFC’den IP kullandı. Basın açıklamasına göre FIFA ayrıca önemli oyun içi enstantanelerden yararlanacak ve bunları “sanat ve görüntü” ile eşleştirecek. Platformun Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor ve rapora göre “uygun fiyatlı, kapsayıcı ve tüm futbol taraftarları için erişilebilir” olmaya odaklanıyor. Basın açıklamasında, FIFA Baş İş Sorumlusu Romy Gai şunları söyledi:

Bu heyecan verici duyuru, FIFA koleksiyonlarını herhangi bir futbol taraftarının kullanımına sunarak, FIFA Dünya Kupası’nın bir parçasına sahip olma olanağını demokratikleştiriyor. Spor hatıraları ve çıkartmalar gibi, bu da dünyanın dört bir yanındaki hayranların en sevdikleri oyuncularla, anlarla ve daha fazlasıyla yeni platformlarda etkileşim kurmaları için erişilebilir bir fırsat.

nft

Mayıs ayında Algorand, bu yıl yapılacak olan Dünya Kupası konusunda FIFA ile zamanında bir anlaşma yaparak bugüne kadarki en büyük ortaklarından biri olarak güvence altına aldı. Anlaşma, gelecek yıl gerçekleşecek ve FIFA+ Collect platformu için büyük bir ivme fırsatı sunan Kadınlar Dünya Kupası’nı da içeriyor. Blockchain sektörü, en azından sporda yeni ortaklıklar için nispeten sessiz bir 2022 geçirdiği için, yeni dönemde geniş bir ağ oluşturmak niyetinde. FIFA dışında, blok zinciri ekosistemi ile ilişkiler konusunda spor çevreleri nispeten ilgisizdi. Yeterli rüzgarla, yeni FIFA+ Collect platformu kolayca amiral gemisi bir NFT ürünü haline gelebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: