1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin yükselişe geçecek mi, yeni haftada beklentimiz ne olmalı?

Bitcoin yükselişe geçecek mi, yeni haftada beklentimiz ne olmalı?

Bitcoin yükselişe geçecek mi, yeni haftada beklentimiz ne olmalı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin 20.000 doların altına geriledi. Bu seviyeden dönüş var mı? Bitcoin ne zaman yükselişe geçer? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin yükselişe geçecek mi, yeni haftada beklentimiz ne olmalı?

Bitcoin fiyatı, son altı gündür bir yükseliş veya keskin bir düşüş belirtisi göstermeden aynı seviyede gezindiği için devam eden bir konsolidasyon gösteriyor. Bu sıkılaşma aralığından bir kırılma, lider kripto para biriminin aşağı yönlü bir harekete başlamasına neden olabilir.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

BTC, 2022’den bu yana en yüksek işlem hacmi seviyesi olan 21.535 dolar olan kontrol noktasının (POC) altında işlem görüyor. Kripto piyasalarındaki düşüş görünümü nedeniyle, alıcılar devreye giremezse, Bitcoin fiyatını 17.585 dolara iten başka bir düşüşle karşılaşabiliriz.

Bu seviyede Bitcoin’i düşük fiyattan almak isteyen alıcıların bir isteği ile karşı karşıya kalmamız ise muhtemel görünüyor. Zincirleme bir perspektiften bakıldığında, bu düşüş eğiliminin er ya da geç gerçekleşeceği görülüyor.

Bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, 18.925 dolarlık acil destek seviyesinin 23.629 dolarlık direnç kümesine göre zayıf olduğunu gösteriyor.

Bu görünüm, özellikle satış baskısında ani bir artış olursa, düşüş eğiliminin daha olası olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, boğalar mevcut seviyede geri dönerse düşüş görünümünden kaçınılabilir. Bir yükseliş trendinin veya bir toparlanma rallisinin ilk teyidi Bitcoin fiyatının POC’nin üzerinde 21.535 dolara yükselmesinden sonra gelecek.

Ek olarak, bir saatlik grafik, Bitcoin fiyatının henüz 21.874 dolardan oluşan eşit yükseklerin üzerinde duran satın alma-durdurma likiditesini toplamadığını gösteriyor. Öte yandan, Bitcoin fiyatı 18.900 dolar seviyesinin üzerinde tutunamazsa, zincir içi ölçümler %36’lık bir düşüşle BTC’nin 11.881 dolar gibi çok düşük bir seviyeye gerilemesine neden olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: