Fed’in açıklamasıyla büyük coinler Bitcoin, ETH, ADA ve AVAX’ta %14 yükseliş

Memecoinler yükselişte! Son 2 haftada %14'lük değer artışı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Fed toplantısı sonrası yapılan faiz açıklamasından sonra Bitcoin, Ethereum, Cardano, Avalanche gibi büyük coinlerde yüzde 14’e ulaşan yükselişler var. Piyasa genelinde son günlerin düşüşlerinden sonra bir canlanma görünüyor.


Fed’in açıklamasıyla büyük coinler Bitcoin, ETH, ADA ve AVAX’ta %14 yükseliş

ABD merkez bankası Fed’in faiz artırımı açıklamasından sonra büyük kripto paraların birçoğundan yükselişler var. Fed Başkanı Jerome Powell’in agresif duruşundaki yumuşama kripto para piyasasına da moral verdi.

Neredeyse tüm büyük kripto paralar bugün güçlü yükselişler yaşadı. Mesela Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) her biri yüzde 14 yükseldi. Solana ise yüzde 10 civarında değer kazandı. Bitcoin ve Ethereum ise her biri yüzde 5 civarında yükselişler kaydetti.

Fed’in açıklamasıyla büyük coinler Bitcoin, ETH, ADA ve AVAX’ta %14 yükseliş

Toplam kripto para piyasası değeri ise son 24 saatte yüzde 5 civarında yükselerek 1.82 trilyon dolar seviyesine güçlü bir ilerleme kaydetti. Toplam kripto para piyasası işlem hacmi ise yüzde 40 yükseliş ile 100.69 milyar doları gösteriyor.

Piyasadaki önemli gelişmeler

Kripto para piyasasındaki başka bir önemli gelişme, Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosisteminin yerel kripto parası olan ApeCoin (APE) ile ilgili yaşandı. Ünlü girişimci ve Tesla kurucusu Elon Musk, Twitter profil resmine Sıkılmış Maymun NFT resimlerinde oluşan bir kolaj koydu. Bunun üzerine APE coin fiyatı da bir süre yükseldikten sonra yeniden düştü.

İlgili – Elon Musk’n profiline taşıdığı altcoin %20 değer kazandı!

Girişimci Justin Sun tarafından 2017 yılında kurulan ve Ethereum ile rekabet eden Tron blockchain, bugün kendi algoritmik stabil coininin çıkaracak. Tron’un bu merkezsiz stabil coininin ismi ise USDD.

İlgili – Justin Sun’ın 10 milyar dolarlık yeni TRON planı

Diğer yandan başka bir önemli gelişme Algorand ile ilgili. ALGO coin, FIFA ile blockchain alanında bir ilke imza atarak ortaklık yaptı. Artık resmi FIFA sponsoru.

Bakınız: FIFA dünya kupasının ilk resmi kripto para sponsoru

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Fed’in açıklamasıyla büyük coinler Bitcoin, ETH, ADA ve AVAX’ta %14 yükseliş
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.