Loading...
btc
BTC
1.43%
Bitcoin
58.721,35 USDT
eth
ETH
1.08%
Ethereum
3.167,47 USDT
bch
BCH
2.57%
Bitcoin Cash
378,19 USDT
xrp
XRP
7.85%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.86%
Litecoin
70,54 USDT
bnb
BNB
0.99%
Binance Coin
539,08 USDT
sol
SOL
0.86%
Solana
140,66 USDT
avax
AVAX
1.31%
Avalanche
26,30 USDT
ada
ADA
1.26%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
2.75%
Poladot
6,27 USDT
doge
DOGE
2.13%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Justin Sun’ın 10 milyar dolarlık yeni TRON planı

Justin Sun’ın 10 milyar dolarlık yeni TRON planı

Justin Sun hackerlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para projesi TRON’un kurucusu Justin Sun, Terra’dan ilham alarak yeni bir girişimde bulunuyor. Sun, Tron için yeni ve kripto varlık destekli bir stabil coin projesi başlatmayı düşünüyor. Ayrıntılara bakalım.


Justin Sun’ın 10 milyar dolarlık yeni TRON planı

Tron kurucusu Justin Sun, TRON blockchain ağı üzerinde USDD ismi verilen merkezsiz ve algoritmik bir stabil coin çıkarma planını duyurdu. Bu stabil coin, Terraform Labs’in UST stabil coinine benzer olacak ve rezerv olarak kripto para varlıklar tarafından desteklenecek.

Sun, dün açık bir mektup üzerinden USDD’nin “tamamen merkezsiz ve matematik ile algoritmalar tarafından desteklenen bir stabil coin” olacağını duyurdu.

İlgili – Tron TRX coin nedir? Nereden ve nasıl satın alınır? Geleceği var mı?

Tron kurucusuna göre USDD, saklama, geri ödeme ya da yönetim için herhangi bir merkezi kuruluşa bağlı olmayacak. Bunun yerine merkezsiz bir şekilde yayınlanacak ve değeri de Tron’un yerel tokeni TRX’e bağlanacak. Açıklamadan ilgili bölüm şöyle:

“USDD’nin fiyatı 1 doların altına düştüğünde kullanıcılar ve arbitrajcılar 1 USDD’yi sisteme göndererek 1 USD değerinde TRX alacak. USDD’nin fiyatı 1 USD’den fazla olduğunda ise kullanıcılar ve arbitrajcılar 1 USD değerinde TRX’i merkezsiz sisteme göndererek 1 USDD alacak.”

Justin Sun’ın 10 milyar dolarlık yeni TRON planı

Sun aynı zamanda stabil coinin algoritmasının, piyasadaki volatiliteye rağmen ABD doları karşısında istikrarını koruyacağını söyledi.

İlgili – Güncel Tron fiyat tahmini: Tron TRX coin geleceği ve beklentisi 2022-2025

Söz konusu mektupta aynı zamanda TRON DAO rezervinin yıllık %30 risksiz faiz oranı sunacağı ve ayrıca yüksek likit varlıklarda 10 milyar dolarlık saklama hizmeti sunacağı belirtiliyor.

Bu 10 milyar dolarlık fon, “blockchain sektörünün öncülerinden toplanacak” ve USDD’nin fiyat istikrarını korumak için rezerv görevi görecek.

Her ne kadar burada rezerv için kripto para ifadesi kullanılmasa da Sun’ın planı Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un stabil coin projesine çok benziyor. Kwon, stabil coin UST’nin rezervi için 10 milyar dolar değerinde Bitcoin almayı planlıyor ve şimdiye kadar dikkat çeken BTC alımları yaptı.

İlgili – Terra LUNA ve UST coin nedir ve geleceği nasıl?

Son olarak Sun, TRON tabanlı USDD’nin 5 Mayıs 2022 tarihinde piyasaya sürüleceğini de açıkladı. Bu merkezsiz stabil coin, BTTC cross-chain protokol üzerinden Ethereum ve BNB chain üzerinde de bulunacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.