Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
66.175,68 USDT
eth
ETH
2.41%
Ethereum
3.565,58 USDT
bch
BCH
1.95%
Bitcoin Cash
431,13 USDT
xrp
XRP
2.63%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.68%
Litecoin
78,91 USDT
bnb
BNB
0.65%
Binance Coin
607,19 USDT
sol
SOL
1.27%
Solana
144,88 USDT
avax
AVAX
-0.51%
Avalanche
30,14 USDT
ada
ADA
0.08%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.78%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.05%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.32%
Shiba Inu
0,00 USDT

Facebook’un başı kriptoyla dertte

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medya devi Facebook bir kez da kripto ile ilgili bir suçlamayla karşı karşıya. Olay artık resmi merciler tarafından mahkemeye intikal ettirildi.


Facebook’un başı kriptoyla dertte

Sosyal medya devi Facebook, Avustralya’da kripto ile ilgili çok ciddi suçlamalarla karşı karşıya. Bu açıdan dünyanın en geniş sosyal ağı bir kez daha kendisini bir tartışmanın içinde buldu. Sosyal medya devinin ana şirketi geçtiğimiz yıl sonuna yakın ismini Meta Platforms (FB) Inc. olarak değiştirmişti.

Yeni bir habere göre ise Avustralya tüketicileri koruma kurumu (ACCC), Meta aleyhine dava açma kararı almış. Burada Meta’nın Facebook üzerinde bazı ünlülerle ilgili scam olaylarına “yardım ve yataklık” yaptığı iddia ediliyor. Sonuçta bazı Avustralya vatandaşları da yüz binlerce dolarlık zarar uğradılar.

İlgili: Facebook kripto parasının fişini çekiyor; İşte, bilmeniz gerekenler

Düzenleyici kurumdan yapılan basın açıklamasında, “Meta, Avustralya’nın tanınmış isimlerini içeren dolandırıcılık reklamları yayınlayarak yanlış, yanıltıcı veya aldatıcı davranışlarda bulundu.” deniliyor.

ACCC, bu davranışın Avustralya Tüketici Yasasını (ACL) veya Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu Yasasını (ASIC Yasası) ihlal ettiğini iddia ediyor.

Ünlülerle ilgili sahte reklamlar ve scam

kripto Facebook'un başı kriptoyla dertte

Suçlamalarda aynı zamanda Meta’nın reklam verenlerin yanlış veya yanıltıcı davranışlarına ve beyanlarına bilerek yardım ve yataklık ettiği iddia ediliyor. ACCC açıklamada şöyle diyor:

“Kripto para birimleri ve para kazanma şemalarına yatırımı teşvik eden bu reklamlar, Facebook kullanıcılarını yanlış yönlendiriyor ve bu reklamların ünlü kişilerle ilgili olduğu görüntüsünü veriyordu. Bu ünlü kişiler arasında iş adamı Dick Smith, televizyon sunucusu David Koch ve eski NSW Premier Mike Baird de vardı.”

Bu reklamlar aslında birer scam ve dolandırıcılıktı. Bu reklamlarda yer alan kişiler ise hiçbir zaman bu reklamlarda yer almadı ve bunlara destek vermedi.

İlgili – Facebook şimdi de NFT’lere merak saldı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.