1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Facebook şimdi de NFT’lere merak saldı

Facebook şimdi de NFT’lere merak saldı

Facebook şimdi de NFT’lere merak saldı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medya devi Facebook şimdi de NFT’lerle ilgileniyor. NFT’ler ise şu an kripto para alanının en sıcak konusu.


Facebook, dijital cüzdanı Novi’ye NFT özelliği ekleyebilir

Facebook’un en başta tanıttığı Libra projesi büyük tepkiler aldı. Bundan dolayı sosyal medya devi şimdi finansal ürünü konusunda yeni bir yaklaşım belirledi. Kısa süre önce kendi dijital cüzdanı olan Novi’nin piyasaya sürülmesine hazır olduklarını bildirmişti.

Şimdi ise üst düzey Facebook yetkilisi, non-fungible token’ler (NFT) ve ilgili özellikleri Novi’ye de eklenebileceğini söylüyor.

Facebook yetkilisi David Marcus, Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamada, NFT özelliklerinin Novi’ye de eklenebileceğini bildirdi. Marcus’a göre kripto sektörünün en sıcak gelişmesi olan NFT’lere adım atmak için en uygun bir zaman.

Novi Wallet, bir kripto para cüzdanı. Daha önce Calibra ismi ile bilinen dijital cüzdanın yeniden markalaşmış hali. Libra projesi olumuz tepkiler alınca Facebook da bu finansal ürünü konusunda yeni bir yaklaşım belirliyor. Hem kullanıcılar hem de düzenleyiciler, Facebook’un kendi kripto parasını çıkarması fikrine karşıydı.

Sonuç olarak Facebook, düzenleyicileri yatıştırmak için kripto projesinde değişikliklere gitti. Marcus ise geçen hafta yaptığı açıklamada, Novi’yi piyasaya sürmeye hazır olduklarını bildirmişti.

İlgili – Facebook’tan kripto piyasası için önemli gelişme: Yakında çıkıyor

Facebook’un kripto para cüzdanı ücretsiz olacak. Bununla da sosyal medya devi kullanımın artmasını umut ediyor.

Marcus ayrıca Facebook’un para birimi Diem’i de çıkarmaya hazır olduklarını söylüyor. Bu dijital para yaklaşık 2 yıldır geliştiriliyor.

NFT’lerin popülerliği artıyor

Bu arada NFT’ler şu an kripto para alanının en sıcak gelişmesi. Sonuçta birçok proje kendi NFT’sini çıkarıyor. Buna ek olarak ünlüler ve farklı şirketler de NFT çıkarma yarışına katıldı. Şu an DeFi sektöründe en önemli gündem NFT’ler ve yakın zamanda yavaşlama belirtileri de göstermiyor.

Tabii işin içinde Facebook ve onun marka değeri olunca, NFT piyasası çok daha hızlı büyüyebilir.

İlgili – Ünlü ekonomi dergisinin ilk kripto adımları: NFT sattı, ETH aldı ve HODL

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: