fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bloomberg analistlerine göre SEC Bitcoin ETF’sini bu tarihte onaylayacak!

Bloomberg analistlerine göre SEC Bitcoin ETF’sini bu tarihte onaylayacak!

Bloomberg analistlerine göre SEC Bitcoin ETF’sini bu tarihte onaylayacak!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), önünde duran 21 ETF başvurusundan herhangi birni henüz oanyalamadı. Bloomberg’in ETF analistleri SEC’in ETF onayı ile ilgili tahminlerde bulundu. Detaylar haberimizde.

Bloomberg analistlerine göre SEC Bitcoin ETF’sini bu tarihte onaylayacak!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) önünde bugüne kadar yapılmış 21 ETF başvurusu bulunuyor. SEC henüz bir onaylama yapmadı. SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto paralar ve blok zincir teknolojisi konusunda çeşitli üniversitelerde ders vermiş olması ve konu ile ilgili çalışmalar yapması yatırımcıları onaylama konusunda umutlandırmıştı.

Bloomberg ETF uzmanlarına göre, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler veKomisyonu (SEC), Bitcoin (BTC) vadeli işlem borsasında işlem gören bir ürünü (ETF) Ekim ayı sonuna kadar onaylayabilir.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bloomberg ETF analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, salı günü VanEck ve ProShares tarafından Ether (ETH) vadeli ETF tekliflerinin geçen hafta aniden geri çekilmesinin bir Bitcoin ETF’sinin SEC onayını tetikleyebileceğini öne süren bir yatırımcı notu yayınladı.

“Ether çekilmesinin SEC’in şu anda bu konuda dahli olduğunu gösterdiğini ve dosyalamadan 75 gün sonra başlayabilmeleri için herhangi bir karışıklığın ortadan kaldırıldığı anlamına gelmesi gereken ihraççılarla düzenli temas halinde olduğunu düşünüyoruz”

Notta, VanEck ve ProShares’in Ethereum vadeli işlem ETF’leri için teklifleri hızlı bir şekilde geri çekmesi, SEC’in başvuru sahiplerinin aktif kalmasına izin verdiği göz önüne alındığında, potansiyel bir Bitcoin vadeli işlem ETF’si için iyi bir işaret olarak değerlendirildi.

Analistler, Ekim ayında bir onaylama gelebileceğini ve SEC’in ilk hamle avantajını dağıtmaktan kaçınmak için birkaçına aynı anda izin vermesi gerektiğine inandıklarını belirtti.

Balchunas, ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sinin ABD menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından büyük olasılıkla onaylanacak teklifler arasında olduğunu kaydetti.

SEC Başkanı Gary Gensler de kısa süre önce düzenleyicinin 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında Bitcoin vadeli ETF’lerini onaylamaya açık olabileceğini ifade etmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.