1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Hangi şirketin ne kadar Bitcoin’i var?

Hangi şirketin ne kadar Bitcoin’i var?

Hangi şirketin ne kadar Bitcoin’i var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kurumsallar Bitcoin’e yatırım yapıyor savı gerçek mi? Eğer kurumsallar Bitcoin’e yatırım yaptılarsa bu kurumsallar hangileri ve ne kadar Bitcoin’leri var? Sizin de bu şekilde şüpheleriniz varsa bu sorulara bu haberimizden cevap bulabilirsiniz.


Hangi şirketin ne kadar Bitcoin’i var?

Bireyseller ve kurumsal yatırımcılar yeni nesil yatırım aracı olan Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapıyor. Kurumsal firmaların Bitcoin’e yönelik ilgilerinin 2021 yılında artışa geçtiği dikkat çekiyor. Özellikle Tesla’nın Bitcoin alım kararı kurumsalların Bitcoin’e yatırım yaptıkları iddialarını somutlaştırmış oldu.

Coingecko tarafından yapılan analiz, kurumsal firmaların Bitcoin yatırımları hakkında açık biçimde bilgi veriyor.

En çok Bitcoin sahibi kurumsa firma 108,992 adet Bitcoin ile MicroStrategy Inc. İkinci sırada 48 bin adet Bitcoin ile Tesla yer alıyor. Galaxy Digital Holding’in 16,402 adet, Twitter’ın kardeş şirketi Square’in ise 8,027 adet Bitcoin’i bulunuyor.

1,000 adet ve üzeri Bitcoin sahibi olan 11 şirket var. Listeyi aşağıda ne olarak görebilirsiniz.

ne kadar Bitcoin Hangi şirketin ne kadar Bitcoin’i var?

Yukarıdaki listedeki 27 şirketin toplam kripto para varlığı 203,313 adete denk geliyor. Bu oran toplam Bitcoin’lerin ancak %1’ine ulaşıyor.

Lütfen Bkz: Dev şirket yine Bitcoin satın aldı: Kim ve ne kadar?

Yıllık kazılan Bitcoin sayısı 330,000 adet. Kurumsal firmaların sahip olduğu Bitcoin sayısı yıllık kazılan Bitcoin sayısına dahi ulaşamıyor. Bu durum bizlere kurumsalların daha yolun başında olduklarını gösteriyor.

Bitcoin piyasalarına hakim olan oyuncuların hala bireysel yatırımcılar olduğu gözleniyor.

Kurumsal adaptasyonun ardından devletlerin de Bitcoin piyasalarına yatırımcı olarak girmeleri bekleniyor. Devletler (merkez bankaları) Bitcoin satın alarak rezervlerini çeşitlendirebilir ve rezervlerini daha güçlü hale getirebilir. Şimdilik olasılık olarak duran kamusal açılım, yakın gelecekte gerçeğe dönüşebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.