1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev şirket yine Bitcoin satın aldı: Hangi şirket ve ne kadar?

Dev şirket yine Bitcoin satın aldı: Hangi şirket ve ne kadar?

Dev şirket yine Bitcoin satın aldı: Hangi şirket ve ne kadar?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 50 bin dolarlık direnci test ettikten sonra 48 bin dolar bandına geriledi. Bitcoin fiyatlarındaki artışta makro ekonomik ve içsel birçok faktör etkili oluyor.


Dev şirket yine Bitcoin satın aldı: Kim ve ne kadar?

Ticarette klasikleşmiş bir kural var: “Mal satın alırken kazanılır!” Yani Bitcoin piyasalarına giriş yapılan fiyatlar, kârı belirleyen temel faktör olarak karşımızda duruyor. Geçtiğimiz gün ünlü bir analistin 30 bin dolardan panikle Bitcoin satanlar 50 binden Bitcoin satın alıyor eleştirisi oldukça ilgi gördü. Şu ana kadar Bitcoin konusunda sabırla bekleyen yatırımcıların büyük çoğunluğu Bitcoin konusunda kâr ettiler.

Cryptovantage tarafından yapılan anket çalışması, Bitcoin’e yatırım yapanların %70 ila %80’i kârda olduğunu gösterdi. Dileyen okuyucularımız aşağıdaki linkten anket ile ilgili sonuçlara ulaşabilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin ve kripto para yatırımı yapanlar kazanıyor mu?

Bitcoin fiyatlarındaki artışta kurumsal firmaların da katkısı büyük. Bazı kurumsal firmalar, Bitcoin’i alternatif yatırım aracı olarak benimsemeye başladı. Tesla ve birçok yatırım şirketi Bitcoin satın alarak bilançolarını çeşitlendirdiler.

Bitcoin’e yüklü yatırım yapan firmalardan birisi de MicroStrategy oldu. MicroStrategy bilançosunda 108,992 adet Bitcoin tutuyor. MicroStrategy Ağustos ayının 3’üncü haftasında ortalama fiyatı 45,294 dolardan 3907 adet Bitcoin daha satın aldı. MicroStrategy’nin portföyünde bulunan Bitcoin’lerin ortalama fiyatı 26,769 dolar.

IMF 650 milyar dolarlık fonu serbest bırakması ve merkez bankaların genişletici para politikalarına devam etmesi, Bitcoin gibi alternatif yatırım araçlar lehine olumlu bir ortam oluşturuyor. Son günlerde kurumsal firmaların bilançolarında nakit varlıkları arttırdığına dair paylaşımlar dikkat çekiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.