CAKE teknik analizi: CAKE fiyatının hedefindeki kritik direnç

pancakeswap
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Pancakeswap (CAKE) fiyatı yaklaşık bir aydır yükselen kanalda önündeki en büyük dirence doğru ilerliyor. Bu direnç bölgesinde yaşanacaklar gelecek fiyat hareketlerinde belirleyici olacak. CAKE/USD paritesi kritik seviyelere bakalım.


CAKE teknik analizi: Pancakeswap fiyatı ne olur?

Pancakeswap (CAKE) fiyatı yaklaşık bir aydır güçlü bir yükseliş trendinde. Piyasadaki bazı coinler de çılgıncasına yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) ile traderlere sürpriz yaptı. CAKE fiyatı ise Ağustos ayının başından bu yana başlıca direnç bölgesine doğru ilerlemeye devam etti. Kendi sınıfındaki diğer coinler ile kıyaslandığında CAKE henüz istenen kırılma ve parabolik yükselişi kaydetmedi. BTC’de istikrar devam ettiği sürece CAKE de yakında büyük bir parabolik itişle 30 dolara yaklaşabilir.

Grafikte açık mavi ile gösterilen bir yükselen kanal var ve fiyat da son bir ayda bu kanalın sınırlarını titizlikle korudu. Fiyat çok dar bir aralıkta kalırken, çok az sıçramalar yaşandı. Her seferinde CAKE trend çizgilerinden birine dokunduğunda ters yöne doğru itildi. Şu an CAKE fiyatı kanalın üst trend çizgisini kırmaya çalışıyor.

Bu üst trend çizgisine bir de 24.56 dolar ve 26.53 dolar aralığında bulunan başlıca direnç çizgisi de denk geliyor. Eğer boğalar bu bölgeyi ve üst trend çizgisini geçebilirse, CAKE fiyatının belirtilen hedeflere doğru yükselişi başlayabilir.

CAKE teknik analizi: Pancakeswap fiyatı ne olur?

Pancakeswap (CAKE) teknik analizi: CAKE/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Muhtemelen bu direnç bölgesinde bir konsolidasyon yaşanır. CAKE’in parabolik yükselişi için bu kritik alanın kırılması gerekiyor. Eğer boğalar bu direnç bölgesini koruyamazsa, fiyat ilk önce kanalın alt sınırında destek bulur. Burası 22.98 dolar destek seviyesine denk geliyor. Eğer ayılar fiyatı buraya iterse, buradan bir çeşit sıçrama olur. Ek olarak 50 MA da burada. Bu MA fiyatı yaklaşık bir aydır koruyor. CAKE bu hareketli ortalamanın altına kırılma yaparsa, düşüş trendi beklenebilir.

Stochastic RSI’da güç aşırı alım bölgesine tutunuyor. CAKE kanalı yakında kırmalı yoksa güç kaybetmeye başlar. 80 seviyesinin altına kırılmada muhtemelen geri çekilme yaşanır. RSI ise birkaç haftadır düşüş trendini kırmaya çalışıyor.

Pancakeswap (CAKE) kilit veriler

Spot fiyat: 25.33 dolar
Trend: Boğa
Volatilite: Yüksek
Destek: 24.56 dolar
Direnç: 26.53 dolar

Kaynak

Daha fazla güncel teknik analiz

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CAKE teknik analizi: CAKE fiyatının hedefindeki kritik direnç
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.