Bitcoin ve kripto para yatırımı yapanlar kazanıyor mu?

bitcoin haber
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milenyum ve Z nesli Bitcoin ve kripto para piyasalarına yönelik ciddi ilgi gösteriyor. Milenyum nesli kripto para piyasalarına yatırım yaparak kazandılar mı?


Bitcoin ve kripto para yatırımı yapanlar kazanıyor mu?

Bitcoin fiyatları 2021 yılına girdiğimiz ilk günlerde 30 bin dolar bandında işlem görüyordu. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 2021’in ilk gününe kıyasla %50’nin üzerinde daha değerli. Ethereum ve diğer kripto paralardaki getiri ise daha yüksek. Aşağıdaki grafikte 2021 yılı içerisinde Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

kripto para yatırımı yapanlar Bitcoin ve kripto para yatırımı yapanlar kazanıyor mu?

Bitcoin ve kripto paralarda kârlılığı piyasaya giriş fiyatı belirliyor. Bitcoin ve kripto para piyasalarına uzun vadede yatırım planı yapan yatırımcıların büyük çoğunluğunun kârdalar. Ancak boğa trendinin cazibesine kapılıp da Nisan-Mayıs döneminde piyasaya girenler için benzer kârlılıktan bahsedemeyiz.

Cryptovantage, 1,044 kişi üzerinde gerçekleştirdiği anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Anket sonuçlarına göre yatırımcılar birikimlerinin ne kadarlık kısmını kripto para varlıklarına ayırıyor ve kârlılık pozisyonları nedir sorularına cevap bulabiliyoruz.

Lütfen Bkz: 7 trilyon dolarlık Charles Schwab’ın finansal analisti Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Anket sonuçlarına geçmeden önce nesillere verilen isimleri hatırlayalım.

kripto para yatırımı yapanlar Bitcoin ve kripto para yatırımı yapanlar kazanıyor mu?


Anket sonuçlarını aşağıdaki grafikte görüyoruz.

kripto para yatırımı yapanlar Bitcoin ve kripto para yatırımı yapanlar kazanıyor mu?Milenyum nesli birikimlerinin %12’sini Bitcoin ve kripto paralara ayırdılar. Milenyum neslinin %76.2’sinin net yatırım pozisyonları pozitif! Yani kârdalar.

1977-1983 doğumlular (Xennials) ise birikimlerinin %9.2’sini Bitcoin ve kripto paralara ayırdılar. 1977-1983 doğumluların %80.5’i kârdalar.

X nesli ise birikimlerinin %6.3’ünü kripto paralara ayırdılar ve %71.5 oranında kârdalar.

Anket sonucundan çıkan genel duruma göre kripto para ve Bitcoin’e yatırımda bulunan yaklaşık her 4 kişiden 3’ü kârda.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ve kripto para yatırımı yapanlar kazanıyor mu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.