1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 7 trilyon dolarlık Charles Schwab’ın finansal analisti Bitcoin hakkında ne düşünüyor?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

7 trilyon dolarlık Charles Schwab’ın finansal analisti Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

7 trilyon dolarlık Charles Schwab’ın finansal analisti Bitcoin hakkında ne düşünüyor?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

7 trilyon dolarlık fonu yöneten ABD merkezli yatırım şirketi Charles Schwab’ın Baş Yatırım Danışmanı Liz Ann Sonders, Bitcoin ve kripto paralar hakkında düşüncelerini Yahoo Finance’e açıkladı.


7 trilyon dolarlık Charles Schwab’ın finansal analisti Bitcoin hakkında ne düşünüyor?

Bitcoin ve kripto para piyasaları muhafazakar yatırımcıları için oldukça fantastik bir yatırım alanı olarak görülüyor. Risk almayı seven yatırımcılar ancak yatırımlarının %1 ila %5 arasındaki kısmini kripto paralara ayırıyor. ABD’li dev yatırım şirketi Charles Schwab, henüz Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapmadı. Charles Schwab’ın baş analisti Liz Ann’in açıklamalarından Charles Schwab’ın Bitcoin’e kapılarını tamamen kapatmadığını anlıyoruz.

Liz Ann, Yahoo Finance’e Charles Schwab’ın yatırım stratejisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Liz Ann, geleneksel finansal piyasalara, FED’e ve doların uluslararası konumuna inanmaya devam ediyor. Liz Ann bu konuda şu ifadeleri paylaştı:

“ABD finansal ve bankacılık sistemine, sistemin koruyuculuğuna ve merkez bankasının, Federal Rezerv, gücüne inanmaya devam ediyorum. Bitcoin madencilerinin ve taraftarlarının aksine FED’in fiat para sistemini kontrol gücüne ve doların küresel rezerv konumun sürdüreceğini düşünüyorum.”

Liz Ann kendisinin Bitcoin ve kripto paralar konusunda biraz şüpheci olduğunu kabul ediyor. Ancak Bitcoin ve kripto paralar için “tamamen de saçmadır” diyemeyeceğini ekliyor.

Lütfen Bkz: Latin Amerika’da bir şeyler oluyor: İlginç kripto para açılımları üst üste geliyor

Bitcoin’in enflasyon karşısında sığınılacak bir liman mı sorusuna ise Baş Analist, olumsuz cevap veriyor. Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalara dikkat çeken Liz Ann, Bitcoin’in enflasyona karşı başarılı bir hedging aracı olmadığı görüşünde.

Liz Ann’in Bitcoin hakkındaki en büyük eleştirisi ise Bitcoin kullanan nüfusun %2’lik kesiminin tüm Bitcoin’lerin %90-%95’ini kontrol etmesi yönünde.

Sonuç olarak yatırım kararlarında oldukça muhafazakar davranan Charles Schwab’ın yakın gelecekte Bitcoin’e yatırım yapmayacağı ama kapıyı da tam anlamıyla kapatmadığını görüyoruz.

Kaynak                

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.