fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin Ekim 2020’den bu yana ilk kez bunu yapıyor!

Bitcoin Ekim 2020’den bu yana ilk kez bunu yapıyor!

Bitcoin Ekim 2020’den bu yana ilk kez bunu yapıyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin Ekim 2020 seviyelerinde! Bitcoin fiyatı son 24 saat için %5 düşerken; popüler on-chain analiz platformları, varlığın fiyatı üzerinde etkili olabilecek önemli metrikler paylaştı.

Bitcoin Ekim 2020 seviyelerinde!

En büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %5 düşüş kaydetti. Ancak piyasda yaşanan son düşüşe rağmen, hash gücü ve uzun vadeli hodl oranları artmaya devam ediyor.

Bitcoin hashrate artarken; uzun vadeli hodl oranları Ekim 2020 seviyelerine ulaştı!

Bitcoin Ekim 2020'den bu yana ilk kez bunu yapıyor!

Glassnode ve Blockchain.com tarafından paylaşılan on-chain verilere göre, göstergeler dolaşımdaki arzda olası bir artışa işaret ediyor.

Bu muhtemel artışın yanı sıra, uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının çoğu yoğun bir şekilde hodl etmeye ve fonlarını kişisel cüzdanlarında tutmaya devam ediyor.

 

bitcoin ekim Bitcoin Ekim 2020'den bu yana ilk kez bunu yapıyor!

 

Bitcoin hold oranı Ekim 2020 seviyelerinde!

Uzun vadeli yatırımcıların hodl miktarlarının azalması ve artan harcama oranları, aynı zaman diliminde piyasada baş gösteren yüksek satış hacimleri ve güçlü alım gücünün de etkisiyle volatilenin artmasına neden olabilir.

Bununla birlikte genellikle, kişisel cüzdanlardaki Bitcoin miktarında görülen artış, akümülasyon dönemlerinin yaklaştığına ve yatırımcıların fonlarını satmaya istekli olmadıklarına işaret eder.

Bu yatırımcılar açığa satış yerine hodl etmeye devam ettikleri için, bu genellikle piyasa için iyi bir şey olarak kabul edilir. Nitekim hodl edilen en yüksek Bitcoin miktarına Ekim 2020’de ulaşılmıştı. O dönemde Bitcoin fiyatı 10.000 dolar civarında işlem görürken; aynı zamanda bu, uzun soluklu bir boğa koşusunun da başlangıcı olmuştu.

Bitcoin ağ işlemlerinde kritik düşüş!

Bu arada Bitcoin fiyatı son 30 günde yaklaşık %45 artmasına rağmen, yeni verilere göre kripto para yatırımcıları varlıklarını hareket ettirmiyor.

bitcoin ekim Bitcoin Ekim 2020'den bu yana ilk kez bunu yapıyor!

Esasen Bitcoin on-chain işlemleri Mayıs 2021’de yaşanan çöküşten sonra büyük bir düşüş kaydetti. Ve o zamandan beri de bu seviyelerin üzerine çıkmadı.

Bununla birlikte, blockchain veri platformu Glassnode, pazartesi günü yayınladığı son raporunda, hafta boyunca on-chain faaliyetlerindeki uyuşmazlığa rağmen, Bitcoin’in birkaç ayın en yüksek seviyelerine doğru artmaya devam ettiğini belirtti.

Glassnode verilerine göre, artan fiyatlar ile ağdaki düşük aktivite arasındaki uyuşmazlığa rağmen, toplam arz dinamikleri oldukça pozitif. Şöyle ki bu hafta, uzun vadeli Bitcoin sahipleri tarafından tutulan arz, en son Ekim 2020’de kaydedilen rekoru geçerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 12.69 milyon BTC’ye ulaştı.

Bitcoin hashrate (hash gücü) artıyor!

Çin kripto para piyasası, madencilik yasağı ile boğuşurken, çok sayıda şirket madencilik piyasasına girdi ve bu da hash gücünde artışına neden oldu.

bitcoin ekim Bitcoin Ekim 2020'den bu yana ilk kez bunu yapıyor!

Sonuç olarak; mevcut piyasa ve on-chain verileri farklılık gösteriyor ve henüz piyasada üzerinde kayda değer bir etki görmedik. 

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin yaklaşık %4’lük bir düşüşle, 47.500 dolardan işlem görüyor. Ve bu da piyasada neredeyse 500 milyon dolarlık bir tasfiyeye yol açtı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: