Bitcoin için büyük ralli tahmini! Ne zaman gerçekleşecek?

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasada yaşanan hareketliliğin ardından 50,000 doları aşan Bitcoin bugün küçük bir değer kaybı yaşadı. Ünlü analist Lark Davis, lider kripto para biriminin mevcut durumunu 2013 yılı ile kıyasladı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin için büyük ralli tahmini! Ne zaman gerçekleşecek?

Bitcoin, kripto para piyasılarında esen olumlu rüzgarları arkasına aldı ve uzun bir aranın ardından 50,000 doların üzerine çıktı. Bugün yaşanan düzeltme ile yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 48,315 dolardan işlem görüyor.

İsabetli tahminleri ile bilinen kripto analisti Lark Davis, Youtube kanalında 419,000 abonesi için yaptığı yeni yayında Bitcoin için yatırımcıları heyecanlandıracak tahmini başladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Davis, 2013 tarzı bir “çifte balon” senaryosunun, Bitcoin’i %300 ralliye gönderecek teknik model olabileceğini söyledi. Ünlü analist, Bitcoin’in boğa piyasasını 2013’e benzer bir şekilde bitirdiği ve ayı piyasasına girmeden önce iki büyük zirve oluşturduğu varsayımına bağlı kaldığını ifade etti.

“Yılın sonunda kripto para piyasaları için bazı gerçek havai fişeklerin buraya geldiğini göreceğini düşünüyorum. Bitcoin için %700’lük bir ralli elde etmeyeceğiz ama belki %100 veya %200, hatta %300’lük bir ralli daha elde edebiliriz. Bitcoin’in şu anki piyasa değeri oldukça büyük. Şu anda Bitcoin’in piyasa değeri için bir trilyon doların biraz altındayız. Tüm zamanların en yüksek fiyatında 1,2 trilyon dolardı. Oradan %300’lük bir fiyat artışı, bizi 4,5 trilyon ila 5 trilyon dolarlık bir piyasa değerine yaklaştırabilir.”

Davis, uzun vade için yaptığı tahminde ise Bitcoin’in 7 haneli rakamlara ulaşacağını öngördüğünü belirtti. Bu şuandaki değerden en az 20 kat daha fazla.

“Ama aynı zamanda Bitcoin’in 10 trilyon doların üzerinde bir varlık olacağına da yürekten inanıyorum. Bunun ne zaman olacağını bilmiyorum ama olacak. On yılın sonunda, Bitcoin ticaretini yüz binlerce doların üzerinde göreceğimizden oldukça eminim. Bitcoin, sonunda potansiyel olarak 1 milyon dolara ulaşacak.”

 

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin için büyük ralli tahmini! Ne zaman gerçekleşecek?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.