1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Anketlerden çıkan sürpriz 2021 sonu Bitcoin fiyat tahmini!

Anketlerden çıkan sürpriz 2021 sonu Bitcoin fiyat tahmini!

Anketlerden çıkan sürpriz 2021 sonu Bitcoin fiyat tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 sonu bitcoin fiyat tahmini ne olabilir?Yıla hızlı giriş yapıp yatırımcısının yüzünü güldürdükten sonra aynı hızla düşüş yaşayan kripto para dünyasının lideri Bitcoinin anketlerde ön görülen  yıl sonu değeri yazımızda.

2021 sonu Bitcoin fiyat tahmini koruma fonu anketlerinde

Bitcoin yeni bir zorlu ralliye başlarken, bazı üst düzey kripto balinalar ( büyük oyuncular) , varlığın yıl sonuna kadar yeni rekor seviyelere ulaşacağını tahmin ediyor. Kripto para ticareti simülatörü Crypto Parrot tarafından sağlanan veriler, 55 kripto koruma  fonunun %65’inin Bitcoin’in 2021’in sonuna kadar 50.000 ila 100.000 dolar arasında ticaret yapacağını tahmin ettiğini belirtiyor.

Geniş kapsamlı yapılan kripto piyasa risk anketine göre  riskten korunma fonları, %21 lik dilim Bitcoin’in yıl sonu fiyatını 100.000 ila 150.000 dolar arasında olabileceğini öngörüyor.. Bitcoin’in kısa vadeli sert bir ralli geçirmesine rağmen, koruma  fonlarının sadece %1’i varlığın fiyatının 50.000 doların altında işlem göreceğini tahmin ediyor. Anket, 2021 yılının ilk çeyreğinde Elwood Asset Management tarafından, tüm kripto koruma  fonlarının yaklaşık %30’unu temsil eden 55 koruma  fonunun mevcut konumunu koruma gayesini hedeflediğini  sonuç olarak bildirdi. 

Başka anketlerde ise, koruma  fonlarının  %63’ü gibi büyük bir kesimi ise, kripto para piyasa değerinin 2 trilyon ile 5 trilyon dolar arasında bir miktara ulaşacağına inanıyor. Yaklaşık %21’i ise piyasa değerinin yıl sonuna kadar 1 trilyon ile 2 trilyon dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor. Diğer bir %11 lik kısım ise  piyasa değerini 5 trilyon ila 10 trilyon dolar arasında belirlerken, %2’si 10 trilyon doların üzerinde bir proje öngörüyor.

2021 sonu Bitcoin fiyat tahmini Anketlerden çıkan sürpriz 2021 sonu Bitcoin fiyat tahmini!Bitcoin’in yükseliş projeksiyonunun arkasındaki olası sebepler

Riskten korunma fonlarının çoğu, daha tutucu ve temkinle yaklaşarak fiyat tahmininin 100.000 ABD Dolar seviyelerinde  yükselişini sürdüreceğini düşünüyor. Yılın başında, Bitcoin, kurumsal yatırımcıların talepkar akını sırasında 100.000 $ değerini hedefleyen bir koşu temposundaydı. Ancak daha sonra yaşanan sert düşüş şimdi yerini daha ılımlı ve iyimser bir havaya bıraktı.

Kripto piyasası olgunlaşmaya devam ettikçe, sektör de muhtemelen daha fazla kurumu içine çekmeye devam edecek. Kurumsal para girişi, varlığın piyasa değerini daha da artıracaktır. Özellikle, oynaklığın azalmasıyla riski daha alınabilir gören  daha fazla kurum kripto para piyasasına dahil olmaya hazırlanıyor . Varlığın 64.800 dolarlık rekor fiyattan neredeyse %50 oranında gerilemesine rağmen, Bitcoin gereken güçlü esnekliği gösterdi. Varlık, Çin gibi bölgesel ve harici etken baskılara rağmen ayakta kaldı ve  tüm endişeler arasında oynaklık dalgalanmalarıyla karşı karşıya kalması yatırımcının güvenini kırmadı . Bununla birlikte, varlık kısa vadeli bir rallide 48.651 dolardan işlem görüyor. Varlığın düzenli olarak olumsuz baskılarla karşı karşıya kalması göz önüne alındığında, dayanıklılık ve ivmesi rekor seviyelere doğru kilit bir itici güç olarak görülüyor.

Ayrıca, Bitcoin, özellikle ödemeler konusunda ki kabul  edilebilirliğini arttırması ve bunun piyasadaki karşılığının olumlu sonuçlar vermeye başladığı görülmektedir.  El Salvador, varlığı küresel olarak yasal  kabul eden  ilk ülke olduktan sonra Bitcoin, son zamanlarda daha fazla risk aldı. Özellikle, bazı  Güney Amerika ülkelerinin  dijital para biriminin giderek artan bir şekilde enflasyona ve parasal değer kaybına karşı en güçlü korunma olarak görülmesine yol açmaya başlamıştır. 

Yasal düzenlemelerle ilgili çekinceler

Bununla birlikte, tüm yükseliş trendine rağmen, Bitcoin, yasal düzenlemelerdeki  belirsizlik nedeniyle hala zorlu bir geçiş dönemi yaşamakta . Özellikle, Bitcoin, varlığın kara para aklama ve terörizm gibi kusurlara yardım etme ihtimalleri düşünülünce,  giderek hükümetlerin radarına  girmeye başladı.

Daha önce bilindiği üzere , olumsuz düzenleyici haberlerin ardından Bitcoin fiyatı daha önce sert düşüşler yaşamıştı. 

Kaynak