1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto milyarderi bu alana dikkat çekti!

Kripto milyarderi bu alana dikkat çekti!

Kripto milyarderi bu alana dikkat çekti!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, kripto ekosisteminin popüler oyuncusu hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Kripto milyarderi bu alana dikkat çekti!

Kripto ticaret şirketi Alameda Research ve kripto türevleri borsası FTX’in kurucusu Bankman-Fried, CNBC’ye verdiği demeçte kripto ekosisteminin popüler alanlarından bir olan Non-Fungible Tokenler hakkında görüşlerini paylaştı.

Sam Bankman-Fried, değiştirelemeyen tokenlerin gördüğü her şeyden daha hızlı bir şekilde ana akım haline geldiğini belirtti. Ancak ünlü milyarderin dikkat çektiği hususlar var. NFT’lere sahip olan çoğu kişinin bu dijital varlıkların geleceğinin ne olabileceğini bilmediğini söyledi.

Salı günü yayınlanan bir röportajda NFT’lere yatırım yapan ve koleksiyon olarak elde etmeye çalışan çoğu insanın gelecekte nasıl bir değeri olacağı konusunda emin olmadığını belirtti.

“Hala içeri giren çoğu insanın nasıl görüneceğini bilmediğini düşünüyorum ve açıkçası bunu birçok oyuncudan duyuyorsunuz”

Kripto ticaret şirketi Alameda Research ve kripto türevleri borsası FTX’in kurucusu Bankman-Fried, kendi müşterilerinden de NFT’lere sahip olmak isteyenlerin olduğunu açıkladı. Ancak bu müşterilere bu tokenler ile ne yapmak istediklerini sorduklarında “bilmiyoruz” cevabını aldıklarını ifade etti.

Bkz: Visa’dan NFT açılımı!

NFT’ler, çizimlerden müziğe kadar her şeyi temsil edebilen ve blok zinciri teknolojisinde depolanan benzersiz dijital varlıklar olarak biliniyor. Mart ayında Beeple olarak bilinen sanatçının NFT eserinin 69 milyon dolara sayılması ile patlama yaşayan sektör, yılın ilk 6 ayında 2,5 milyar dolarlık bir hacme ulaştı.

Sam Bankman-Fried, bu hızlı büyümenin istenilen şekilde sonuçlanmaması insanların ağzında ekşi bir tat bırakacağını ve hayal kırıklığı yaratacağını söyledi.

NFT’ler ünlü milyarderinde belirttiği gibi hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Ödeme devi Visa geçtiğimiz günlerde CryptoPunks’ın bir NFT’sini almış ve gerekçe olarak da alanı tanıtmak istediğini belirtmişti.

Bugün de NBA efsanesi olan ve geçtiğimiz yıl bir helikopter kazasında hayatını kaybederek hayranlarını yasa boğan Kobe Braynt’ın NFT koleksiyonunun satışa çıkarılacağı duyuruldu.

Kaynak