Ödeme devi Visa kriptonun bu çılgınlığına dahil oldu!

visa
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kirpto para ekosistemine entegre olmak için çeşitli açılımlara imza atan ödeme devi Visa şimdi de kriptonun bu alanına girdi. Detaylar haberimizde.

Ödeme devi Visa kriptonun bu çılgınlığına dahil oldu!

Kripto ekosisteminin en gözde oyuncularından biri olan Non-Fungible Tokenler NFT), Sisteme verdiği destekle bilinen ödeme devi Visa ile buluştu. Visa NFT akımının popüler ürünü olan Cryptopunk’ı satın aldığını duyurdu.

NFT’ler, bireylerin bir resim, video veya metin parçası gibi dijital ürünlerin dijital sahipliğini talep etmek için kullandıkları sanal bir sertifika olarak düşünülebilir. Tek ve taklit edilemiyor olması ile özellikle koleksiyonerlerin dikkatini çekiyor.

CryptoPunks, Ethereum blok zincirinde oluşturulan ilk NFT projelerinden biri ve Saç modeli, aksesuarlar ve daha fazlası gibi benzersiz özelliklere sahip erkek ve kadın karakterlerin 10.000 24×24, 8 bit tarzı piksel sanat görüntülerinden oluşan bir koleksiyon olarak biliniyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Projeyi 2017 yılında başlattıktan sonra, proje yaratıcısı Larva Labs başlangıçta CryptoPunks’ı Ethereum cüzdanı olan herkese ücretsiz olarak sundu.

Visa salı günü yaptığı açıklamada, finansal hizmet şirketinin geçen hafta satın alındığında 150.000 doların biraz altında olan 49.5 Ethereum (ETH) karşılığında CryptoPunk’u satın aldığını duyurdu.

Visa doğrudan NFT’yi elinde tutmayacağını bunun yerine dijital sanat eserini tutmak için kripto koruyucusu Anchorage Digital’i kullanacağını belirtti.

“NFT’lerin perakende, sosyal medya, eğlence ve ticaretin geleceğinde önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Müşterilerimizin ve ortaklarımızın katılımına yardımcı olmak için, küresel bir markanın bir NFT satın alması, depolaması ve kullanması için altyapı gereksinimlerinin ilk elden anlaşılmasına ihtiyacımız var. Ayrıca NFT-ticaretin geleceğini yönlendiren yaratıcılara, koleksiyonerlere ve sanatçılara desteğimizi belirtmek istedik.”

NFT ekosistemin toplam hacmi yılın ilk altı ayında 2 milyar dolara ulaşarak rekor kırmıştı. NFT pazarı mart ayında Beeple olarak bilinen dijital sanatçı Mike Winkelmann’ın dijital sanat eserinin 69 milyon dolara satılmasıile ilgi görmeye başladı ve çığı gibi büyüdü. Spor ve sanat dünyasının önde gelen birçok ismi NFT pazarına dahil oldu. Bu adım ile beraber kurumsal olarak ta benimsenmeye başlamış oldu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ödeme devi Visa kriptonun bu çılgınlığına dahil oldu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.