1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Facebook’tan kripto piyasası için önemli gelişme: Yakında çıkıyor

Facebook’tan kripto piyasası için önemli gelişme: Yakında çıkıyor

Facebook’tan kripto piyasası için önemli gelişme: Yakında çıkıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Facebook, kripto para piyasası için önemli bir ürünü yakında piyasaya sürmeye hazır olacağını açıkladı.


Facebook’un kripto cüzdanı yakında çıkıyor

Facebook yetkilisi David Marcus’a göre, sosyal medya devi kendi dijital ve kripto para cüzdanı Novi’yi piyasaya sürmeye hazır. Marcus, paylaştığı bir notta şöyle diyor: “Değişim gecikti, ama öyle ya da böyle olacak.”

Facebook artık dijital cüzdan alanına girmeye hazır. Bu “Novi” ismi verilen dijital cüzdan, Facebook’un uygulamasına entegre edilecek. Sonuçta kullanıcıların deneyimini kökünden değişecek.

Bu gelişme neden önemli?

Başlangıç için bu dijital cüzdanın bir banka hesabı gibi olduğunu söyleyelim. Sadece olarak bir farkı var ki kripto paraları saklamaya ve onlara erişime imkan sağlıyor. Buna ek olarak Novi üzerinden kolaylıkla kripto gönderebilir ve alabilirsiniz.

Marcus’a göre bu gelişme Facebook’un “ödeme sektörüne bir meydan okuması” olabilir. Çünkü kripto para cüzdanı Novi’nin Facebook uygulamasına entegrasyonu ile dünya genelinden milyonlarca kişi, alış veriş noktalarında ücretsiz ödemeler gerçekleştirebilecek. Burada amaç çeşitli ortaklıklar üzerinden şirketlere daha fazla finansal hizmetler sağlamak. Sonuçta büyük bir müşteri tabanı oluşunca bu işletmeler için de ek bir kazanç anlamına gelecek. Marcus şöyle devam ediyor:

“Daha sonra, saygın ve iyi düzenlenmiş ortaklarla farklı bölünmeler yaparak, çeşitli başka finansal hizmetler sunabilir ve oradan genişleyebiliriz.”

Son olarak şunu da not edelim ki Facebook artık ABD’nin tüm eyaletlerinden Novi için gerekli izinleri ve lisansları aldı. Ayrıca henüz ilgili izin ve lisanların alınmadığı hiçbir bölge ve ülkede de bu ürünün kullanıma açılmayacağı da belirtiliyor.

İlgili – Libra gitti, Diem coin geldi! işte Facebook’un yeni coini

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: