fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bir ülkeden daha Binance’e “yasa dışı faaliyet” suçlaması

Bir ülkeden daha Binance’e “yasa dışı faaliyet” suçlaması

Bir ülkeden daha Binance’e “yasa dışı faaliyet” suçlaması
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in dertleri bitmiyor. Şimdi bir ülke daha borsaya uyarı gönderdi. Buna göre borsa burada da “yasa dışı” statüsünde. Sonuçta kara para ve terörizmle ilgili kritik yasalara uyum konusunda sorunlara dikkat çekiliyor.


Bir ülkeden daha Binance’e “yasa dışı faaliyet” suçlaması

Hollanda merkez bankası “De Nederlandsche Bank”, Binance Holdings Limited ve diğer Binance kuruluşlarını kendi vatandaşlarına kripto hizmetleri sağlamama konusunda uyardı.

Hollanda merkez bankası yaptığı açıklamada, Binance’in mevcut kara para aklamayı ve terörizm finansmanını önleme yasalarına uyum içinde çalışmadığını bildirdi. Bunun üzerine merkez bankası, Binance müşterilerinin “kara para aklama veya terörün finansmanına karışmak” riski altında olduğu bildiriyor.

Hollanda merkez bankasına göre, Binance gerekli yasal kayıt olmadan yasadışı olarak kripto hizmetleri ve muhafaza cüzdanları hizmeti sunuyor. Bunun üzerine Binance’in ana şirketi olan Binance Holdings Limited ve Binance’in Hollanda’da kripto hizmetleri sağlayan kuruluşlarına uyarı gönderildi. Öyle görünüyor ki bu uyarı Binance’in global borsası için de geçerli.

İlgili – Binance’ten düzenleyicileri memnun edecek kritik adım

Binance sözcüsü, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, kripto para borsasının Hollanda’da “kayıt başvurusunda bulunma sürecinde” olduğunu söyledi. Ayrıca ülkenin “merkez bankası ile gereksinimlerini karşılamak için” yapıcı bir şekilde çalışacağını bildirdi.

Sözcü bu süreçte Binance kullanıcılarının çıkarlarını korumaya devam edeceklerini da vurguluyor. Şöyle diyor:

“Henüz (De Nederlandsche Bank’a) resmi olarak kayıtlı olmasak da, kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadele için araç ve prosedürleri içeren sağlam bir uyum programımız var.”

Farklı ülkelerin düzenleyici kurumları, Binance Holdings Limited’in kendi ülkelerinde vatandaşlara belirli hizmetleri sağlamak için gerekli yetkilendirmelere sahip olmadığını bildirmişti. İtalya, Malezya, Polonya, Almanya, Avusturya, Kayman Adaları, Tayland, Kanada, Japonya ve Singapur gibi bir dizi ülkenin resmi kurumları, vatandaşları Binance konusunda dikkatli olmaya çağırıyor. Bu ülkeler, Binance’in yasa dışı faaliyet gösterdiğini kaydediyor.

Buna ek olarak, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Salı günü Bloomberg’e verdiği bir röportajda, dikkatinin çoğunun, Binance’in “günlük işlemlerinden” ziyade bir finans kurumu olma yolunda ilerleme sürecine verdiğini bildirdi. Bunun için de yerel düzenleyicilere uyum sağlamaya odaklandığını vurguluyor.

İlgili – Bu da oldu! Binance CEO’sunun NFT’si “Mr.CZ Punks”- Ne kadara satıldı?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: