1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Bu da oldu! Binance CEO’sunun NFT’si “Mr.CZ Punks”- Ne kadara satıldı?

Bu da oldu! Binance CEO’sunun NFT’si “Mr.CZ Punks”- Ne kadara satıldı?

Bu da oldu! Binance CEO’sunun NFT’si “Mr.CZ Punks”- Ne kadara satıldı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun NFT resmi yapıldı. Kripto borsası Binance, iki günlük açık artırmadan sonra söz konusu “Mr.CZ Punks” isimli NFT’nin satıldığını açıkladı.


Binance CEO’sunun NFT’si “Mr.CZ Punks” ne kadara satıldı?

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Çarşamba günü “Mr. CZ Punks” isimli NFT’yi açık artırmayla satışa çıkarmıştı. Bu NFT, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun animasyonu. Açık artırma bugün nihayet sona erdi ve verilen son teklif 24.53 BNB oldu. Bu da 9802.43 dolara denk geliyor.

Changpeng Zhao ise Twitter üzerinden kendi resminin olduğu bazı hayranlarının çizdiği NFT tasarımlarını paylaşarak “Bu da kötü değil” yorumunda bulundu.

Binance CEO’sunun NFT’si “Mr.CZ Punks” ne kadara satıldı?

 

“Mr. CZ Punks” için yapılan açık artırma “Anonymous_xfcr” isimli kullanıcının 0.4 Binance Coin (BNB) teklifi ile başlamıştı. Birkaç saat sonra teklif 23.5 BNB’ye çıktı ki mevcut fiyattan 9,070.53 dolar ediyor. Son teklifi ise 24.53 BNB ile “Anonymous_ommt” yaptı.

İlgili – Dünyanın en büyük NFT oyunundan 1 milyar dolar satış rekoru

Şu an BNB coin 400.14 dolardan işlem görüyor ve Coinmarketcap verilerine göre son 24 saat işlem hacmi de 1,708,479,962 dolar.

Binance’in vediği bilgiye göre, söz konusu NFT’nin görüntüsü yapay zeka Görüntü Toplama ve Otomatik Grafik Oluşturma teknolojisiyle çizildi. Ayrıca bu NFT için Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun resminin kullanıldığı da açıkladı.

Ayrıca bunu kripto yapmak için kendi algoritmalarını kullanarak pikselleştirdiler. Ardından da bir Grafik Değişim Formatı (GIF) olarak kaydettiler.

Yüksek satışları olan NFT projeleri

NFT piyasası kısa süre önce rekorlar kırmaya başladı. Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity’nin satışları 1.1 milyar dolarla rekor kırdı. Bununla en yüksel kazanç sağlayan NFT projesi olma adını aldı.
NFT satışları yüksek olan bir diğer proje ise basketbol kartı oyunu NBA Top Shot ve şimdiye kadar 675 milyon dolarlık satış yaptı. Ethereum tabanlı CryptoPunks sanat görselleri ise 657 milyon dolarlık bir satış değeri elde etti.

NFT nedir?

NFT (non-fungible token), bir varlığın benzersiz olduğunu gösteren ve birbirinin yerine geçmeyen bir veri birimidir. Bu veriler blockchain üzerinde kaydediliyor. Daha ayrıntılı KoinMedya’nın ilgili yazısında.

İlgili – NFT Rehberi: Non Fungible Token (Değiştirilmez Token) nedir?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.