fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünyanın en büyük NFT oyunundan 1 milyar dolar satış rekoru

Dünyanın en büyük NFT oyunundan 1 milyar dolar satış rekoru

Dünyanın en büyük NFT oyunundan 1 milyar dolar satış rekoru
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Non-fungible token (NFT) piyasasında yeni rekorlar kırılıyor. NFT oyunu Axie Infinity, 1 milyar dolarlık satış eşiğini aşan ilk blockchain oyunu oldu. Oyunun aktif kullanıcı tabanı ve işlem hacmi de hızla yükseliyor.


Axie Infinity, 1 milyar dolar satışı aşan ilk NFT oyunu oldu

Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity’nin satışları 1.1 milyar dolarla rekor kırdı. Bununla en yüksel kazanç sağlayan NFT projesi olma adını aldı. Oyun kısa süre önce, kırsal Filipinli toplulukların pandemi sırasında işsizliği ortadan kaldırmasına yardımcı olarak oyna-kazan modeliyle manşetlere çıkmıştı.

Axie Infinity’in kullanıcı tabanı da inanılmaz boyutlarda büyüdü. Haziran’da 108,000 olan günlük aktif kullanıcı sayısı, bugün 1 milyondan fazlaya yükseldi. DappRadar verileri, sadece son 30 günde 780 milyon dolarlık satış yapıldığını gösteriyor. Ayrıca 1.4 milyon dolar bireysel işlem gerçekleştirildi.

İlgili – 1 haftada %125 kazandıran Axie Infinity (AXS) nedir?

Axie Infinity, popüler Pokemon oyunundan ilham alınarak yapıldı. Burada oyuncular canavar savaşları yapıyor. Axie ismi verilen bu canavarların kendi özellikleri ve savaş nitelikleri var. Ancak oyuna katılma bedeli diğer oyunlarla kıyasla çok daha yüksek. Her bir başlangıç seviye Axie 200 – 300 dolardan satılıyor. Oyuna başlamak için ise en az 3 Axie gerekiyor. Nadir bulunan Axie’ler ise binlerce dolarlık ETH değerinde. Ayrıca oyun içindeki nesneler de çok pahalı olabilir.

Diğer yüksek satışları olan NFT projeleri

Bu arada NFT satışları yüksek olan bir diğer proje ise basketbol kartı oyunu NBA Top Shot ve şimdiye kadar 675 milyon dolarlık satış yaptı. Ethereum tabanlı CryptoPunks sanat görselleri ise 657 milyon dolarlık bir satış değeri elde etti.

İlgili – En ucuz CryptoPunks şimdi 6 haneli değerden satılıyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.