BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Binance’ten düzenleyicileri memnun edecek kritik adım
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Binance’ten düzenleyicileri memnun edecek kritik adım

Binance’ten düzenleyicileri memnun edecek kritik adım
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Binance, düzenleyicilerin baskısından kurtulmak için önemli bir ismi takıma aldı. Öyle görünüyor ki borsa yakında benzer adımlar atmaya devam edebilir.


Binance, eski IRS uzmanını, düzenleyicilerle sorunları yoluna koymak için işe aldı

Dünyanın lider kripto para borsası Binance, son zamanlarda düzenleyicilerle sorunlar yaşıyor. Ancak bu sorunları çözmek için adımlar atma ve düzenleyici taleplerine uyum sağlama sözü vermişti. Mesela kısa süre önce yüksek kaldıraç oranlarını düşürdü. Ayrıca Hong Kong ve Avrupa’daki türev hizmetlerini de durdurdu.

İlgili – Son dakika: Binance’ten bir kötü haber daha

Şimdi de Binance önemli bir ismi işe aldı. Bu isim Greg Monahan ve eski bir ABD hükümeti yetkilisi. Daha önce mali suçları araştıran İç Gelir Servisi’nde (IRS) çalıştı. Şimdi is Binance’te küresel kara para aklama raporlama çabalarına liderlik edecek.

Monahan yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Çabalarım, Binance’in uluslararası kara para aklama ve soruşturma programlarını genişletmenin yanı sıra kuruluşun dünya çapındaki düzenleyici ve kanun uygulayıcı kurumlarla ilişkilerini güçlendirmeye odaklanacak.”

Bu ilk defa değil. Özellikle ABD’de düzenleyicilerle sorunları düzene sokmak için Binance başka bir eski ABD yetkilisini daha işe almıştı. Binance, dünyanın en büyük borsası olmasına rağmen dünya genelindeki düzenleyicilerle büyük sorunlar yaşıyor ve bunu halletmek için daha önce düzgün adımlar atmamıştı. Sonuçta birkaç ay önce ciddi problemler patlak verdi. Bazı ülkelerde yasa dışı ilan edilirken, bazıları ise kapatma kararları aldı.

İlgili – Binance US CEO’su dayanamayıp havlu attı

Binance, ABD pazarını fethedebilir mi?

Kripto para borsası daha önce de eski hükümet yetkililerini işe almıştı. Mesela, Mali Eylem Görev Gücü’nden (FATF) iki eski yöneticiyi ve eski bir Demokrat Senatör olan Max Baucus’u işe almıştı. Buna rağmen borsanın ABD kolu olan Binance US’in CEO’su Brian Brooks üç aylık görevden sonra istifa etmişti. Sebep olarak ise yönetim ile stratejik fikir farklılıklarını göstermişti.

Binance bu sorunlarla mücadele ederken, ABD’deki önemli rakipleri Coinbase ve FTX ilerleme kaydediyor. Binance ise yavaşlıyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao ise borsayı yönetecek birisinin bulunması durumunda görevi bırakabileceğini söylemişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: