fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Son dakika: Binance’ten bir kötü haber daha

Son dakika: Binance’ten bir kötü haber daha

Son dakika: Binance’ten bir kötü haber daha
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son dönemde düzenleyicilerle başı dertte olan Binance, farklı ülkelerdeki ofis ve hizmetlerini durduruyor. Dünyanın en büyük kripto para borsasından bir kötü haber daha geldi.


Binance, Hong Kong’daki tüm kripto türev hizmetlerini kapattı

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Hong Kong’daki tüm kripto türev hizmetlerini kapattığını duyurdu. Bu işlem hemen yürürlüğe giriyor.

KoinMedya.com, birkaç hafta önce de Binance’in Avrupa ülkelerindeki kripto türev ve vadeliler işlemlerini durdurduğunu haber vermişti.

İlgili – Binance bu ülkelerde kripto vadeliler ve türevler hizmetlerini durduruyor

Bu duyurular, Binance aleyhinde yaşanan gelişmelerin ışığında geldi. Kripto para borsasının başı onlarca ülkede dertte. Bir dizi ülkede Binance yasaklanırken, bazılarında da borsa aleyhinde adli işlemler başlatıldı.

Son olaya dönersek, bugünden itibaren Binance’in Hong Kong müşterileri borsada hiçbir türev hesabı açamayacak. Borsa ayrıca traderlere mevcut türev hesaplarını kapatmak için de 90 günlük bir süre tanıdı. Borsadan yapılan açıklamada şöyle deniliyor:

“Piyasanın lideri olarak Binance sürekli sunduğu ürün ve hizmetleri gözden geçiyor. Uyum taahhüdümüz doğrultusunda Hong Kong kullanıcılarını türev ürünlere (tüm vadeli işlemler, opsiyonlar, marj ürünleri ve kaldıraçlı tokenlar dahil) olan erişimini kısıtlayacağız.”

Dünya genelinde düzenleyiciler, başta Binance ve diğer kripto para borsalarının çok yüksek kaldıraçlarla kripto türev ürünler hizmetleri vermesi ile ilgili endişelerini dile getiriyorlar. Binance ise en yüksek oranda kaldıraç seçenekleri ile biliniyor. Bazı paritelerde kaldıraç oranı 125x’e kadar varıyor.

KoinMedya.com olarak, Binance ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek okurlarımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Öyle görünüyor ki dünya genelinden Binance’e olan baskı her geçen gün artıyor. Binance ise her ne kadar düzenleyicilerin taleplerine uymaya çalıştığını söylese de attığı adımlar henüz düzenleyiciler tarafından yeterli görülmedi.

İlgili – Binance ve Shopify arasında sürpriz Bitcoin ortaklığı resmen duyuruldu

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: