1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Binance bu ülkelerde kripto vadeliler ve türevler hizmetlerini durduruyor
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Binance bu ülkelerde kripto vadeliler ve türevler hizmetlerini durduruyor

Binance bu ülkelerde kripto vadeliler ve türevler hizmetlerini durduruyor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Binance, tüm Avrupa ülkeleri müşterileri için kripto tabanlı vadeliler ve türevler işlemlerini durdurmayı planlıyor.


Binance, Avrupa ülkelerinde kripto vadeliler ve türevler hizmetlerini durduruyor

Bloomberg Terminal’in verdiği bilgiye göre, Binance Holdings artık Avrupa’da kripto vadeli sözleşmeler ve türevler işlemleri için hizmetler sağlamayacak.

Buna ilave olarak Almanya, İtalya ve Hollanda’daki kullanıcılarının ise kripto vadeliler ve türev ürünleri için yeni hesaplar açmaları hemen durduruluyor.

Walter Bloomberg (@DeItaone) ise olayı Twitter üzerinden şöyle duyurdu:

“Büyük kripto para borsalarından Binance, Avrupa genelindeki kripto vadeliler ve türev ürünler hizmetlerini durduracağını bildiriyor. Binance ayrıca Almanya, İtalya ve Hollanda’daki kullanıcıları için yeni vadeliler ve türev ürünler hesapları açmayı durduruyor ve bu hemen yürürlüğe koyuyor.”

Şu an Binance resmi olarak tam teşekküllü bir finans kurumu olmak için düzenleyicilerin ek soruşturmaları ve kontrollerini geçmenin yollarını arıyor. Şirketin CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ise düzenleyici deneyimine sahip bir aday olması durumunda şirket yöneticisi olarak görevini bırakabileceğini söylemişti.

İlgili – Binance’ten Bitcoin çıkışı – Borsadan en büyük BTC çekimlerinden biri

Genel olarak ise en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in son zamanlarda başı dertte. Bir dizi ülkede borsanın faaliyetleri yasaklandı. En başta da İngiltere geliyor. İtalya, Hong Kong gibi ülkelerde de bankalar borsaya işlemleri yasaklarken Binance aleyhinde bir dizi yasal işlem başlatıldı.

Buna ek olarak Binance’in sahip olduğu WazirX borsası aleyhinde de Hindistan’da suç duyurusu var. Borsa, kara para aklama faaliyetlerine izin vermekle suçlanıyor.

İlgili – Lisansları iptal edilen Binance borsası çıkış yolu arıyor! Çözüm bulabilecek mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: