1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Binance’ten Bitcoin çıkışı – Borsadan en büyük BTC çekimlerinden biri

Binance’ten Bitcoin çıkışı – Borsadan en büyük BTC çekimlerinden biri

Binance’ten Bitcoin çıkışı – Borsadan en büyük BTC çekimlerinden biri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Analiz şirketi IntoTheBlock’ın paylaştığı verilere göre, kripto para borsası Binance’ten yüklü miktarda Bitcoin çıkışı yaşandı. Diğer borsalarda da benzer BTC çekimleri var. Uzmanların bu olayı nasıl yorumladığına bakalım.


Binance’ten Bitcoin çıkışı – Borsadan en büyük BTC çekimlerinden biri

Analiz veriler sağlayan IntoTheBlock’ın verdiği bilgiye göre, 13,820 Bitcoin kripto para borsası Binance’ten dışarıya taşındı.

Söz konusu analiz şirketine göre, bu BTC transferi 19 Nisan’dan bu yana bu merkezli kripto borsasından yapılan en büyük BTC çekimi. Daha önce bu kadar büyük BTC çıkışı, lider kripto para 56,000 dolara ulaştığında yaşanmıştı.

IntoTheBlock, bu verileri paylaştığı tweetinin devamında, borsadan yapılan negatif akışların genel olarak bir şeye işaret ettiğini belirtiyor. Böyle bir kripto para çıkışı, balinalar ve küçük yatırımcıların Bitcoin biriktirdiğine işaret ediyor. Böyle durumlarda Bitcoin’ler genel olarak ya soğuk depolara kaldırılıyor ya da getiri çiftçiliği ile kazanç vaat eden projelere aktarılıyorlar.

IntoTheBlock (@intotheblock) şöyle diyor:

“Dün Binance’ten 13,820 BTC çıkış yaptı. Fiyatın 56,000 doları gördüğü 19 Nisan’dan bu yana yapılan en büyük çekim.

Borsalardan negatif net akışlar, genellikle birikimin işareti oluyor. Yatırımcılar varlıklarını soğuk cüzdanlara ya da getiri servislerine aktarmak istiyor.”

Binance’ten Bitcoin çıkışı – Borsadan en büyük BTC çekimlerinden biri

Binance’ten BTC çıkışının başka bir sebebi de var mı?

Bu arada bu BTC çıkışı ile ilgili yorum yapanlardan biri başka bir sebep dile getiriyor. Ona göre Binance kısa süre önce KYC kuralları ile ilgili bir değişiklik yaptı. Yüklü miktarda Bitcoin’in borsadan çekilmesi ise bu değişikliğe verilen cevap olabilir.

Binance’in birden fazla ülkede başının düzenleyiciler ile dertte olduğu bilinen bir durum. Binance de yüzüne kapanan kapıları açmak için düzenleyicilerle azami işbirliğine yanaşmaya başlıyor.

İlgili – Lisansları iptal edilen Binance borsası çıkış yolu arıyor! Çözüm bulabilecek mi?

Öte yandan Capriole Investments kurucusu Charles Edwards da CryptoQuant’ın grafiğini paylaşarak şu an birden fazla kripto para borsasından yüklü miktarda Bitcoin çıkışı yaşandığına dikkat çekiyor.

Charles Edwards (@caprioleio) şöyle diyor:

“Çok sayıda borsadan yüklü çıkışlar yaşanıyor. Borsaların BTC rezervi 2021 dip seviyesine yaklaşıyor.”

Kaynak

Etiketler: