okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Lisansları iptal edilen Binance borsası çıkış yolu arıyor! Çözüm bulabilecek mi?

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Borsası, birçok ülkedeki lisansını kaybetti ve çeşitli yasaklarla karşı karşıya kaldı. En büyük borsanın yasaklarla karşı karşıya kalması, kripto para piyasalarını da olumsuz etkiliyor.


Lisansları iptal edilen Binance borsası çıkış yolu arıyor!

Binance borsası kendisine yönelik lisans iptali kararı alan ülkelerde bazıları şunlar; İngiltere, Güney Kore, Kanada, Japonya, İtalya, Hong Kong, Tayland ve Litvanya.  Bu ülkeler Binance borsasının çeşitli standartları yerine getirmediği iddiasıyla borsanın lisanslarını iptal etti. Bu nedenle Binance borsası bu ülkelerin vatandaşlarına kripto para hizmeti sunamıyor.

Binance’in çeşitli yasaklarla karşı karşıya kalması kripto para piyasaları için de bir risk taşıyor. Zira piyasalar üzerindeki regülasyon kaynaklı riskler ve baskılar artıyor. Binance borsasının yönetim token olan Binance Coin (BNB) de bu yasaklardan olumsuz etkileniyor. Yazının kaleme alındığı saatte BNB 310 dolardan işlem görüyor ve CoinMarketCap sıralamasında 51.9 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile 4’üncü sırada yer alıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, küresel denetçilerle yakın bir çalışma içerisinde olduklarını ve kısa sürede güvenlerini kazanacaklarını iddia etti. Zhao, faaliyet gösterdikleri her ülkeden gerekli lisansları almaları gerektiğini vurguladı. Binance borsası hakkında ABD’de de soruşturma yürütüldü. Neyse ki ABD’den Binance aleyhine bir sonuç çıkmadı.

Lütfen Bkz: En yalın anlatımla! Ethereum 2.0 fiyatları nasıl etkileyecek?

Binance Borsası, ABD piyasalarındaki politikasını diğer ülkeler için uygulayarak lisans sorunlarını çözebilir. Hatırlanacağı üzere Binance borsası, ABD piyasalarına farklı bir marka ve oluşum ile girdi. Binance ABD piyasalarında Binance.us ile faaliyet yürütüyor. Binance.us hem yönetim kadrosu hem de işleyiş tarzı bakımından Binance’den farklı bir kripto para borsası. Bu hamlesi ile Binance, ABD piyasalarına giriş yapabildi. Binance borsası bu taktiği yasaklandığı ülkelerde kullanarak lisans sorununu aşabilir. Örneğin İngiltere piyasalarına Binance.uk ile girebilir.

Zhao, tekrardan lisansları kazanabilmek için çalışmalar yürüttüklerini ve kısa sürede sonuç alacaklarını ifade etti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.