1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte tekrardan 40 bin doların üstüne çıktı. Ünlü yatırımcı CNBC’de katıldığı programda Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!


Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

Bitcoin sadece 1 hafta içerisinde 10 bin dolardan fazla değer kazandı. 21 Temmuz’da fiyatlar 30 bin dolarlık psikolojik direnç hattını kaybetti. Oysa yaşanan sadece ayı tuzağıymış. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 40,800 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyatları Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

Son 8 günde üst üste elde edilen yeşil mumlar dikkat çekiyor.

Galaxy Investment’ın kurucusu ABD’li ünlü yatırımcı Mike Novogratz, CNBC’de katıldığı programda Bitcoin fiyatlarındaki artışın nedenini açık biçimde ifade etti. Bitcoin’deki değer artışının nedeni “kurumsallar!” Novogratz, kurumsalların Bitcoin almaya başladığını ve bu nedenle Bitcoin fiyatlarının tekrardan artışa geçtiğini belirtti. Novogratz’a göre FTX üzerinde ciddi alımlar gerçekleşiyor.

Önceleri Bitcoin’e karşıtlığı ile bilinen Horizon Kinetics yatırım şirketi Bitcoin’e son dönemde yatırım yapan kurumsal firmaların arasında. Horizon Kinetics, yatırımcıların kripto paralara yatırımda bulunmayı tavsiye ediyor. İlk olarak Grayscale’in Bitcoin Trust Fonlarına %1 oranında yatırım yapan firmanın kripto para varlıklarının toplam portföyü içerisindeki payı %10’a çıktı.

Lütfen Bkz: Bitcoin teknik analizi: Korku eşiği aşıldı mı?

Horizon Kinetics, mevcut makro ekonomik sistem içerisinde finansal riskleri minimize etmek için kripto para yatırımı ile çeşitlendirmeye gitmeyi savunuyor.

Horizon Kinetics’in kurucusu Peter Doyle, küresel ekonomi için oldukça kaygı verici açıklamalarda bulundu. Doyle:

Pandemi sonrası geri dönüş yok ve küresel olarak bir borç sorunu var ve bu ya temerrüt ya da para biriminin değer kaybetmesi anlamına geliyor.

Kaynak