Loading...
btc
BTC
-1.44%
Bitcoin
66.154,62 USDT
eth
ETH
-1.91%
Ethereum
3.175,68 USDT
bch
BCH
-0.88%
Bitcoin Cash
528,46 USDT
xrp
XRP
-1.62%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-1.97%
Litecoin
84,40 USDT
bnb
BNB
-2.35%
Binance Coin
581,58 USDT
sol
SOL
-3.32%
Solana
148,08 USDT
avax
AVAX
-3.03%
Avalanche
38,15 USDT
ada
ADA
-1.78%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-1.69%
Poladot
7,12 USDT
doge
DOGE
-3.19%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-3.63%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte tekrardan 40 bin doların üstüne çıktı. Ünlü yatırımcı CNBC’de katıldığı programda Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!


Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

Bitcoin sadece 1 hafta içerisinde 10 bin dolardan fazla değer kazandı. 21 Temmuz’da fiyatlar 30 bin dolarlık psikolojik direnç hattını kaybetti. Oysa yaşanan sadece ayı tuzağıymış. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 40,800 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyatları Ünlü yatırımcı Bitcoin fiyatlarının neden artışa geçtiğini açıkladı!

Son 8 günde üst üste elde edilen yeşil mumlar dikkat çekiyor.

Galaxy Investment’ın kurucusu ABD’li ünlü yatırımcı Mike Novogratz, CNBC’de katıldığı programda Bitcoin fiyatlarındaki artışın nedenini açık biçimde ifade etti. Bitcoin’deki değer artışının nedeni “kurumsallar!” Novogratz, kurumsalların Bitcoin almaya başladığını ve bu nedenle Bitcoin fiyatlarının tekrardan artışa geçtiğini belirtti. Novogratz’a göre FTX üzerinde ciddi alımlar gerçekleşiyor.

Önceleri Bitcoin’e karşıtlığı ile bilinen Horizon Kinetics yatırım şirketi Bitcoin’e son dönemde yatırım yapan kurumsal firmaların arasında. Horizon Kinetics, yatırımcıların kripto paralara yatırımda bulunmayı tavsiye ediyor. İlk olarak Grayscale’in Bitcoin Trust Fonlarına %1 oranında yatırım yapan firmanın kripto para varlıklarının toplam portföyü içerisindeki payı %10’a çıktı.

Lütfen Bkz: Bitcoin teknik analizi: Korku eşiği aşıldı mı?

Horizon Kinetics, mevcut makro ekonomik sistem içerisinde finansal riskleri minimize etmek için kripto para yatırımı ile çeşitlendirmeye gitmeyi savunuyor.

Horizon Kinetics’in kurucusu Peter Doyle, küresel ekonomi için oldukça kaygı verici açıklamalarda bulundu. Doyle:

Pandemi sonrası geri dönüş yok ve küresel olarak bir borç sorunu var ve bu ya temerrüt ya da para biriminin değer kaybetmesi anlamına geliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.