Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’in kaderine bu iki bayan damga vuracak!

ABD Senatosu Komite Başkanından Bitcoin’e zeytin dalı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Resimde biri seçilmiş ve biri atanmış iki bayan, ABD ekonomisine ve kripto para piyasalarına yön veriyor. Bitcoin konulu regülasyonlarda da bu iki bayan etkili isimler arasında.


Bitcoin’in kaderine bu iki bayan damga vuracak!

ABD Başkanı Biden yönetiminde kadınlar hem kabinede hem de bürokraside oldukça güçlü. Biden ekibindeki güçlü bayanlar arasında öne çıkanlar; Kamala Harris (Başkan Yardımcısı, muhtemel yeni sezon başkan adayı), Janet Yellen (ABD Hazine Sekreteri) ve Elizabeth Warren (Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı ve Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC) Başkanı).

Janet Yellen, Hazine Sekreterliği (Hazine Bakanlığı) görevinden önce ABD Merkez Bankası (FED) Başkanlığı görevini yürüttü. Hazine Sekreterinin ABD Başkanına ve Senatoya karşı yükümlülükleri var. Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı sıfatı ile Senatör Elizabeth Warren, Janet Yellen’a bir çağrıda bulundu!

Warren, Hazine Sekreterine kripto paralar konusundaki riskler hakkında acil biçimde gerekli kanunu adımların atılması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Senatör Warren, Bitcoin ve kripto para piyasalarının regülasyonları konusunda kaybedilecek zamanın kalmadığı ve regülasyonlardaki boşlukların finansal sistem üzerinde ciddi olumsuz etkilerinin olacağını belirtti.

Lütfen Bkz: Lisansları iptal edilen Binance borsası çıkış yolu arıyor! Çözüm bulabilecek mi?

Elizabeth Warren, Janet Yellen adına resmi bir mektup kaleme aldı. İlgili mektup şu ifadelerle başlıyor:

“Kripto para birimlerinin finansal sistem için oluşturduğu artan riskleri azaltmak için koordineli ve uyumlu bir düzenleyici stratejiye duyulan ihtiyaç konusunda Finansal İstikrar Gözetim Konseyi (FSOC) Başkanı olarak size yazıyorum.”

Senatör Warren, kripto para piyasalarını ilgilendiren mevzuatlar konusundaki belirsizlikler hakkında oldukça rahatsız. Konuyla ilgili gerekli regülasyonların bir an önce çıkarılması konusunda gerekli kurumlara baskı yapıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.