okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.52%
Bitcoin
68.755,02 USDT
eth
ETH
0.67%
Ethereum
3.870,44 USDT
bch
BCH
0.61%
Bitcoin Cash
473,25 USDT
xrp
XRP
0.16%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.59%
Litecoin
83,93 USDT
bnb
BNB
0.11%
Binance Coin
602,36 USDT
sol
SOL
1.82%
Solana
171,76 USDT
avax
AVAX
0.73%
Avalanche
37,29 USDT
ada
ADA
1.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.6%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
2.5%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
7.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve blockchain analiz firması Santiment’e göre, Bitcoin’in 40.000 doları kırmasında bu 3 önemli gelişme etkili oldu.

İşte Bitcoin fiyat yükselişini başlatan gelişmeler

Analiz platformu, Bitcoin fiyat hareketleri hakkında haftalık bir rapor yayınladı. Platformun analistleri bu raporda özellikle, haftanın öne çıkan haberlerine ve Bitcoin fiyatının 40 bin doları aşmasının nedenlerine yer verdi.

 

Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!

İşte bu hafta Bitcoin fiyatını 40.000 doların üzerine çıkaran 3 önemli sebep:

  1.  Amazon’un Bitcoin’i kabul ettiğine dair ortaya atılan söylentiler
  2. Tether soruşturması 
  3. Amazon tarafından yapılan açıklamalar

 

Rapora konu olan üç önemli olaydan ikisi Amazon ile, diğeri ise Tether ile ilgiliydi.

Sentiment’e göre, Amazon’un Bitcoin’i kabul etme olasılığı hakkındaki söylentiler ve ardından yapılan yalanma haberleri, Bitcoin fiyatını etkilerken; ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından ortaya çıkan haberler de piyasada olumlu bir hava yarattı.

  1. Amazon’un Bitcoin’i kabul ettiğine dair söylentiler

Bitcoin’in pump yapmasını sağlayan haberlerden ilki Amazon’un Bitcoin’i kabul edeceğine dair ortaya atılan spekülatif söylentilerdi.

26 Temmuz Pazartesi günü, Amazon’un yakın zamanda ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başlayacağı ile ilgili söylentilerin ardından, en büyük kripto para kripto para biriminin fiyatı, haziran ortasından bu yana ilk kez 40.000 doları aştı.

Ayrıca yükseliş hareketi üzerinde, Amazon’un web sitesinde blockchain ve dijital para birimi uzmanı adı altında açtığı bir iş ilanı da etkili oldu.

 

Bitcoin fiyat yükselişi Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!

2.  Tether Soruşturması

Ayrıca kripto para dünyası haftaya, ABD Adalet Bakanlığı’ndan gelen, Tether’in soruşturma altında olduğuna dair haberlerle başladı.

Şöyle ki; en büyük stabil coin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether’ın bankalardan bilgi sakladığından şüpheleniliyor. Ancak Tether daha sonra banka dolandırıcılığı suçlamalarını içeren raporların, şirketi itibarsızlaştırma girişimi olduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti.

3. Amazon tarafından yapılan açıklamalar

 Amazon, yıl sonuna kadar Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi planladığına dair yapılan haberleri yalanladı. Şirket yaptığı açıklamada, bunun için özel bir planının olmadığını ve bu söylentilerin doğru olmadığını ifade etti.

Fakat bunu söylerken de aynı zamanda, Amazon’da alışveriş yapan müşteriler için böyle bir seçenek sunma olasılığını araştırdığını itiraf etti.

Bitcoin fiyat yükselişi Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!

Son olarak; Santiment, BTC’nin bu haftaki fiyat hareketinin kesinlikle güçlü olduğunu, ancak trendi tam olarak tersine çevirmek için yeterli olmadığını belirtti. Ayrıca verilere göre; kripto para biriminin 40.000 dolarlık güçlü direnci kırmasına rağmen, yükselişin devamı için piyasa duyarlılığının hala yetersiz olduğundan bahsetti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.