BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!

Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve blockchain analiz firması Santiment’e göre, Bitcoin’in 40.000 doları kırmasında bu 3 önemli gelişme etkili oldu.

İşte Bitcoin fiyat yükselişini başlatan gelişmeler

Analiz platformu, Bitcoin fiyat hareketleri hakkında haftalık bir rapor yayınladı. Platformun analistleri bu raporda özellikle, haftanın öne çıkan haberlerine ve Bitcoin fiyatının 40 bin doları aşmasının nedenlerine yer verdi.

 

Bitcoin fiyat yükselişini tetikleyen 3 önemli neden!

İşte bu hafta Bitcoin fiyatını 40.000 doların üzerine çıkaran 3 önemli sebep:

  1.  Amazon’un Bitcoin’i kabul ettiğine dair ortaya atılan söylentiler
  2. Tether soruşturması 
  3. Amazon tarafından yapılan açıklamalar

 

Rapora konu olan üç önemli olaydan ikisi Amazon ile, diğeri ise Tether ile ilgiliydi.

Sentiment’e göre, Amazon’un Bitcoin’i kabul etme olasılığı hakkındaki söylentiler ve ardından yapılan yalanma haberleri, Bitcoin fiyatını etkilerken; ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından ortaya çıkan haberler de piyasada olumlu bir hava yarattı.

  1. Amazon’un Bitcoin’i kabul ettiğine dair söylentiler

Bitcoin’in pump yapmasını sağlayan haberlerden ilki Amazon’un Bitcoin’i kabul edeceğine dair ortaya atılan spekülatif söylentilerdi.

26 Temmuz Pazartesi günü, Amazon’un yakın zamanda ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başlayacağı ile ilgili söylentilerin ardından, en büyük kripto para kripto para biriminin fiyatı, haziran ortasından bu yana ilk kez 40.000 doları aştı.

Ayrıca yükseliş hareketi üzerinde, Amazon’un web sitesinde blockchain ve dijital para birimi uzmanı adı altında açtığı bir iş ilanı da etkili oldu.

 

2.  Tether Soruşturması

Ayrıca kripto para dünyası haftaya, ABD Adalet Bakanlığı’ndan gelen, Tether’in soruşturma altında olduğuna dair haberlerle başladı.

Şöyle ki; en büyük stabil coin USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether’ın bankalardan bilgi sakladığından şüpheleniliyor. Ancak Tether daha sonra banka dolandırıcılığı suçlamalarını içeren raporların, şirketi itibarsızlaştırma girişimi olduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti.

3. Amazon tarafından yapılan açıklamalar

 Amazon, yıl sonuna kadar Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi planladığına dair yapılan haberleri yalanladı. Şirket yaptığı açıklamada, bunun için özel bir planının olmadığını ve bu söylentilerin doğru olmadığını ifade etti.

Fakat bunu söylerken de aynı zamanda, Amazon’da alışveriş yapan müşteriler için böyle bir seçenek sunma olasılığını araştırdığını itiraf etti.

Son olarak; Santiment, BTC’nin bu haftaki fiyat hareketinin kesinlikle güçlü olduğunu, ancak trendi tam olarak tersine çevirmek için yeterli olmadığını belirtti. Ayrıca verilere göre; kripto para biriminin 40.000 dolarlık güçlü direnci kırmasına rağmen, yükselişin devamı için piyasa duyarlılığının hala yetersiz olduğundan bahsetti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: