1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coca-Cola’dan heyecanlandıran kripto adımı!

Coca-Cola’dan heyecanlandıran kripto adımı!

Coca-Cola’dan heyecanlandıran kripto adımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coca-Cola kripto dünyasının popüler oyuncusu ile tanışıyor. Dünya Dostluk Günü’nde ilk NFT’sini satışa çıkaracak. Detaylar haberimizde.

Coca-Cola’dan heyecanlandıran kripto adımı!

Ürünlerinde özel anlara vurgu yapması ve birleştirici pazarlama politikası izlemesi ile bilinen içecek devi Coca-Cola Dünya Dostluk Günü’ne özel olarak tasarladığı NFT’leri  30 Temmuz’da satışa sunacak.

Coca-Cola, NFT koleksiyonunu satışa çıkarmak için dijital Pazar yeri OpenSea ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İçecek devi yaptığı açıklamada satıştan elde edilecek gelirin Coca-Cola’nın 50 yıldan uzun süredir ortağı olan Uluslararası Özel Olimpiyatlara bağışlanacağını duyurdu. Aynı zamanda NFT’lerin Coca-Cola’nın benzersiz deneyimlerini ve paylaştığı dostluk anlarını kapsadığını belirtti.

Bilindiği gibi Uluslararası Özel Olimpiyatlar zihinsel engelli ve fiziksel engelli çocuklar ve yetişkinler için dünyanın en büyük spor organizasyonu. 172 ülkede 5 milyon katılımcıya ve birleşik spor ortaklarına yıl boyunca eğitim ve faaliyetler sunmaktadır.

Bkz: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tek bir parti olarak açık artırmaya çıkarılacak olan dört parçalı koleksiyon Dostluk Kutusunun (kendisi de bir NFT) içine yerleştirilmiş çoklu duyusal NFT’leri içeriyor. NFT’ler 3D içerik yaratcısı Tafi ile ortaklaşa geliştirildi.

Dostluk Kutusu, Coca-Cola’nın metaverse için yüksek oranda tahsil edilebilir 1956 retro otomatlarını yeniden tasarlıyor. NFT’nin bir oyun olan dış kısmı açıldığında, ilk NFT olarak eski otomat makinesi ortaya çıkacak.

NFT koleksiyonu aynı zamanda Coca-Cola’yı temsil eden ve dijital ortamda giyilebilen fütüristtik kabarcık ceket, ses efektleri (Coca-Cola’nın bilindik şişe açılma sesi, buzun üzerine dökülen içeceğin sesi, gazın ferahlatıcı sesi) ve Coca-Cola’nın 1940’lardan kalma ünlü dostluk esinli ticaret kartlarının tasarımını içere dostluk kartlarını içerecek. Kartlar için belirlenen özel isim ise “Dostluğun Sembolü”.

NFT tasarımları Coca-Cola hayranlarını heyecanlandırdı. Geçmişten beri tarihine önem veren yapısı ile bilinen içecek devinin NFT’lerinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Kaynak