okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
70.192,75 USDT
eth
ETH
0%
Ethereum
3.789,93 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
512,21 USDT
xrp
XRP
-0.17%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.14%
Litecoin
88,13 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
619,85 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
178,72 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
41,21 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.83%
Poladot
7,68 USDT
doge
DOGE
1.24%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bir Avrupa ülkesi daha dijital para çalışmasına başladı!

kanada merkez bankası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkez bankası resmi dijital para çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bir Avrupa ülkesi daha dijital Euro için harekete geçti. Detaylar haberimizde.

Bir Avrupa Ülkesi daha dijital para çalışmasına başladı!

Estonya Bankası 26 Temmuz’da Avrupa Merkez Bankası ve Euro bölgesinin diğer yedi merkez bankasıyla birlikte dijital bir Euro’nun teknik olanaklarına yönelik bir araştırma projesi yürüttüğünü duyurdu.

Banka, deneyin, yeni bir blok zinciri tabanlı çözümün teoride, aynı anda çok büyük bir para arzı ve kartlı ödeme sisteminden daha küçük bir karbon ayak izi ile neredeyse sınırsız sayıda ödemeyi destekleyebileceğini belirlediğini söyledi.

Estonya Bankası, dijital euro için olası bir teknik çözümü değerlendirmek amacıyla Avrupa Merkez Bankası ve İspanya, Almanya, İtalya, Yunanistan, İrlanda, Letonya ve Hollanda merkez bankalarıyla birlikte çalıştı.

Bkz: İngiltere Maliye Bakanı’ndan önemli açıklamalar

Deney, Estonya e-devletinin temeli olarak hizmet eden blok zinciri teknolojisi üzerine inşa edilmiş bir dijital Euro için teknik bir çözümün, ödemelerin ve para sahiplerinin sayısı ve enerji maliyetleri açısından nasıl performans gösterebileceğini araştırdı. Banka yaptığı açıklamada mahremiyetin sağlanabileceğini belirtti.

Bankaya göre, Blok zinciri tabanlı çözüm aynı zamanda mahremiyet ile kara para aklama karşıtı gereklilikleri karşılama ihtiyacı arasında iyi bir denge kurulmasına da izin verecek.

Avrupa Merkez Bankası yönetim konseyi, dijital Euro’ya geçiş konusunda henüz bir karar almadı, ancak 14 Temmuz’da bir Euro’yu tanıtmak için gerekli hazırlıkları ilerletmeye karar verdi. Yönetim konseyi, dijital Euro’nun tanıtılıp tanıtılmayacağına ve hangi teknolojiye dayanması gerektiğine daha sonraki bir tarihte karar vereceğini açıkladı.

Dijital Euro, tüm diğer dijital paralar gibi nakit paranın yerine piyasaya sürülmeyecek. Bir tamamlayıcı olarak kullanılması planlanıyor. Avrupa Birliği sınırları içerisindeki tüm ülkelerde kullanılabilecek olan dijital Euro, mağazalarda veya çevrimiçi alışverişlerde ve bireysel kişiler arasındaki ödemelerde kullanılabilecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.