1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Avustralya’da enflasyon verileri açıklandı! Bitcoin ile ne ilgisi var?

Avustralya’da enflasyon verileri açıklandı! Bitcoin ile ne ilgisi var?

Avustralya’da enflasyon verileri açıklandı! Bitcoin ile ne ilgisi var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nin ardından Avustralya’da da enflasyon sorunu yaşanıyor. Bitcoin bu dönemlerde kurtarıcı olabilir mi? Detaylar haberimizde.

 Avustralya’da enflasyon verileri açıklandı! Bitcoin ile ne ilgisi var?

Kişi başına düşen geliri 50,000 Amerikan doları olan ve IMF verilerine göre bu sıralamada dünyanın en iyi 10. Ekonomisi olan Avustralya’da enflasyon verileri açıklandı.

Birçok ülkede olduğu gibi Avustralya’da da enflasyonist bir dönem yaşanıyor. COVID-19 pandemisinin etkileri sağlık sektöründe olduğu kadar ekonomik anlamda da hissedilmeye devam ediyor.

Bugün erken saatlerde açıklanan rakamlarda, Avustralya’nın haziran ayı enflasyon oranı %0,8 olarak hesaplandı. Bu da yıllık enflasyonu %3,8’e çıkardı.

Birçok analist enflasyonun pandemi döneminde ortaya çıkan sorunlardan kaynaklandığını düşünse de ülkede enflasyonun ne kadar yükseleceğini ve ne zararlara yol açacağını zaman gösterecek.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Enflasyonist dönemlerde yatırım sahiplerinin yatırımlarının değerini korumak için güvenli limanlar aradığını biliyoruz. Önceki dönemlerde genel olarak altına yönelimler görülüyordu. Kripto para birimlerinin artan değeri onları enflasyonist dönemlerde bir kurtarıcı olarak görenlerin sayısını artırdı.

Bitcoin’in son günlerde gösterdiği performansa bakıldığında iyi bir koruma aracı olarak değerlendirilebileceği düşünülebilir. Tabi ki Avustralya’daki enflasyonun Bitcoin’i artırdığı söylenemez ancak kripto para birimlerinin bu dönemlerde ilk akla gelen yatırımlardan biri olması da yadsınamaz bir gerçek.

Yeni bir enflasyon çağının hayaleti, Avustralyalı yatırımcılar için artan bir endişe kaynağı. Ve birçoğu, artan maliyetler karşısında portföylerini doğru bir şekilde konumlandırmak istiyor. Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından kurulan kripto platformu Gemini tarafından yaptırılan bir ankete göre, 1.010 kripto meraklısının %79’u enflasyonun önümüzdeki 5 yıl içinde Down Under gerçek bir sorun olacağını düşündüklerini söyledi. Panelin %85’i ayrıca enflasyon dönemlerinde değerlenen varlıklara yatırım yapmanın iyi bir fikir olduğuna inandıklarını söyledi.

Ankete katılanlara enflasyondan korunmak için hangi yatırımı güvenli görüyorsunuz sousu yöneltildi. Ankete katılanların verdiği cevap oldukça ilgi çekici. %41’i gayrimenkul yatırımlarını tercih edeceklerini söylerken kripto para birimlerini gösterenlerin oranı %19 oldu. Hisse senetlerine yatırım yapabileceğini söyleyenlerin oranı da %19 olurken altın ve gümüşü tercih edecekler %9’da kaldı.

Kirpto para birimleri artık enflasyonist dönemlerde yatırımcıların çoğunu aklına ilk gelen kurtuluş yollarından bir olmuş durumda.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.