1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple (XRP) için iyi haber – Hedef 1.8 milyar dolarlık piyasa
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ripple (XRP) için iyi haber – Hedef 1.8 milyar dolarlık piyasa

Ripple (XRP) için iyi haber – Hedef 1.8 milyar dolarlık piyasa
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple, XRP kullanan ODL hizmetini genişletiyor. Şimdi de Japonya’ya birinci ODL koridoru açıldı. Burada hedef 1.8 milyar dolarlık sınır ötesi havale işlemleri piyasasından pay almak.


Ripple’dan Japonya’ya ilk ODL koridoru

Kripto para XRP’nin arkasındaki blockchain şirketi Ripple, popüler on-demand liquidity (ODL) hizmetini Asya Pasifik bölgesinde genişletiyor. Şimdi de ilk defa Japonya’ya ODL koridoru açıyor.

Japonya bölgede en büyük para havale pazarına sahip ülke ve RippleNet teknolojisi de bölgede iyice popüler. ODL hizmeti RippleNet benimsenmesinde kilit rol oynuyor ve bu teknoloji XRP likiditesini kullanarak ucuz ve hızlı sınır ötesi işlemler sağlıyor.

İlk ODL hizmeti Japonya’daki bir dizi kilit Ripple ortakları ile işbirliğinde uygulanacak. Bunların başında Ripple’ın önemli stratejik ortağı SBI Remit Co geliyor. Ayrıca mobil ödeme hizmeti sağlayıcısı Coins.ph ve dijital varlık borsası SBI VC Trade de ODL koridorunda destek sağlayacak.

SBI Remit üst düzey yetkilisi Nobuo Ando yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Sadece ödeme işlemlerinin yapılma şeklini değil, aynı zamanda kapana kısılmış sermayenin kilidini açarak işimizi nasıl yönettiğimizi dönüştürmek için blockchain teknolojisinden yararlanma konusunda muazzam bir potansiyel görüyoruz. Japonya’da ODL’nin açılması sadece bir başlangıç. Finansal inovasyonun bir sonraki sınırına doğru ilerlemeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz. Filipinler’deki gerçek zamanlı ödemelerin ötesinde, bölgenin diğer ülkelerine de ulaşmak istiyoruz.”

İlgili – Ripple teknik analizi: Yeni yükseliş dalgası XRP fiyatını 1 dolara götürür mü?

Ripple’ın hedefi 1.8 milyar dolarlık Filipinler havale koridoru

Japonya’da önemli ölçüde bir yabancı vatandaş kitlesi var. Bu insanlar Japonya’ya çalışmaya geliyor. En başta da Filipinliler var. Ülkedeki yabancıların üçte biri Filipinliler. Bu insanlar her yıl yüklü miktarda parayı Japonya’dan ülkelerine gönderiyorlar.

Hesaplamalara göre Japonya’dan Filipinlere gönderilen para miktarı yıllık 1.8 milyar dolar. Geleneksel hizmetler aracılığıyla para göndermek ise hem yavaş hem de pahalı olabiliyor Ripple da hızlı ve ucuz havale sağlayan ODL hizmetleri ile bu piyasadan pay almak istiyor. Bunun için de bölgedeki birçok kripto borsası ile ortak olarak onların ODL hizmetini benimsemesine çalışıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: