fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance ve Shopify arasında sürpriz Bitcoin ortaklığı resmen duyuruldu

Binance ve Shopify arasında sürpriz Bitcoin ortaklığı resmen duyuruldu

Binance ve Shopify arasında sürpriz Bitcoin ortaklığı resmen duyuruldu
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance Pay kullanıcıları, aralarında e-ticaret devi Shopify’ın da bulunduğu Alchemy Pay satıcılarına ödeme yapabilecekler. 

Binance ve Shopify arasında Bitcoin ortaklığı

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük borsası olan Binance kripto ödeme sektöründe aktif olarak genişlemeye devam ediyor.

Şirket Salı günü, ödeme uygulaması Binance Pay aracılığıyla 2 milyondan fazla küresel tüccarda eşler arası (P2P) kripto ödemelerini etkinleştirmek için kripto-fiat hibrit ödeme platformu Alchemy Pay ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Yeni entegrasyon, kullanıcıların ve tüccarların Alchemy Pay’in faaliyet gösterdiği 18 ülkede Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi desteklenen 40 kripto para birimini kullanarak ödeme yapmasına ve ödeme kabul etmesine olanak sağlayacak.

Binance Pay kullanıcıları, e-ticaret devi Shopify, yazılım teknolojisi şirketi Arcadier, mobil ödeme sağlayıcısı QFPay ve diğerleri dahil olmak üzere Alchemy Pay’in ortaklarının tüccarları arasında ödeme yapabilecek.

 

binance alchemy pay

 

2018 yılında kurulan Alchemy Pay, şirketin web sitesine göre 65 ülkede 300 fiat ve kripto ödeme kanalı üzerinden küresel bir kripto-fiat ödeme ağ geçidi işletiyor. Şirketin ticaret ağları arasında ayrıca Hong Kong’un en büyük mobilya şirketi Pricerite, Singapurlu Cé La Vi, Kanadalı ayakkabı markası Aldo ve Midwest Global Asia taksi hizmetleri yer alıyor.

Firma ayrıca ekosistemi teşvik etmek ve ağın tüketimine ve yönetimine erişimi teşvik etmek için kullanılan Ethereum tabanlı bir token olan Alchemy Pay (ACH) adlı kendi coinini dd çalıştırıyor. ACH tokeni, fiyatı son 14 günde %1.680’den fazla yükseliş gösterdi. Bilindiği gibi coin salı günü Coinbase tarafından da listelenmişti.

CoinGecko verilerine göre, yazının yazıldığı sırada ACH, son 24 saat içinde yaklaşık %100 artışla 0,024 dolardan işlem görüyor. Salı günü, token büyük küresel kripto borsası Coinbase tarafından listelendi.

Alchemy Pay CEO’su John Tan, Binance ile yapılan ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

[Binance ile yapılan ortaklık] kripto ile fiat dünyası arasında kurduğumuz omurga uygulamaları önemli ölçüde genişletti.

Bilindiği üzere Binance Pay, Binance kullanıcılarının dünya çapında kripto ödemeleri göndermesine ve almasına olanak tanıyan temassız bir P2P kripto ödeme özelliğidir. Mart ayında uygulamaya konan Binance Pay bütün Binance kullanıcılarına açık.

 

 

 

İlgili: Kripto para borsası, haber günden ve gelişmeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: