1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Coinbase’in İngiltere özelinde gerçekleştirdiği Bitcoin anketinden çarpıcı sonuçlar
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Coinbase’in İngiltere özelinde gerçekleştirdiği Bitcoin anketinden çarpıcı sonuçlar

Coinbase’in İngiltere özelinde gerçekleştirdiği Bitcoin anketinden çarpıcı sonuçlar
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Köklü kripto para borsası Coinbase’in İngiltere özelinde gerçekleştirdiği Bitcoin ve kripto para anketinden önemli sonuçlar ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde.


Coinbase’in İngiltere özelinde gerçekleştirdiği Bitcoin anketinden çarpıcı sonuçlar

İngiltere, Binance borsasının lisansını iptal etti. Ancak Coinbase borsası İngiltere piyasalarından gerekli lisansları aldı. İngiltere’nin Binance yasağından kazanan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase oldu.

Coinbase borsası İngiltere piyasalarına açılırken İngiliz yatırımcılarının nabzını anket yolu ile yokluyor. Yaklaşık 5,000 kripto para yatırımcısı ile anket gerçekleştirildi.

Anket çalışmaları ise çarpıcı sonuçlar sergiliyor. Sonuçlar şu şekilde:

  • Yatırımcıların %41’i uzun vadeli ve sabit getirisi olan yatırım arayışı içerisinde.
  • Katılımcıların %39’u uluslararası fon transferlerinde sağladığı ucuz ve hızlı fon transferleri sayesinde kripto paraları tercih edilebilir.
  • Katılımcıların %51’i kripto paralara yatırım yapabileceğini belirtiyor.

Coinbase’in Avrupa sorumlusu Marcus Hughes, bulguların İngiliz toplumunun kripto paralar konusundaki tutumlarında ciddi değişim içerisinde olduğunu belirtti. Huges şu ifadeleri paylaştı:

“Kripto paraların geleceği herhangi bir ihtiyaca cevap verip veremeyeceği konusunda şekillenecek. Bu açıdan anketten elde edilen sonuçlar oldukça cesaret verici.”

DeFi (merkezsiz finans) kuruluşları ve staking platformları sayesinde finansal piyasalarda yeni hizmet alanları ortaya çıkıyor. Kripto para piyasalarında ortaya çıkan söz konusu finansal ürünler sayesinde birçok bankacılık ve finansal işlemler daha ucuza ve güvenli biçimde yerine getirilebiliyor. Bu fintech ürünler sayesinde kripto paraların da talebinde artış yaşanıyor.

Lütfen Bkz: Dünya devi Google’dan son dakika Bitcoin kararı!

İngiltere Finans Otoritesin (FCA) raporlarına göre İngiltere’de 2.3 milyon yetişkin, Bitcoin ve kripto para kullanıyor.

İngiltere’de 1.3 milyon insan hala bankalara ulaşım sağlayamıyor. Bu insanlar banka hesabı olmadan kripto paralar sayesinde bankacılık işlemlerini yerine getirebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.