1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünyanın en büyük kripto şirketi Grayscale’in yönettiği dev para miktarı

Dünyanın en büyük kripto şirketi Grayscale’in yönettiği dev para miktarı

Dünyanın en büyük kripto şirketi Grayscale’in yönettiği dev para miktarı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale, şirketin yönetimi altındaki dijital varlıkların (AUM) ne kadar olduğunu açıkladı. Onlarca milyar dolarlık bir para miktarından söz ediyoruz.


Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale’de ne kadar para var?

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale, kısa süre önce yönetimi altındaki varlıkların değeri (AUM) ile ilgili bir güncelleme paylaştı. Son verilere göre New York merkezli kripto varlık yöneticisi şirketin elinde 34.5 milyar dolar değerinde AUM var.

Grayscale (@Grayscale) ilgili verileri Twitter üzerinden paylaşarak şöyle diyor:

“Güncelleme: Yatırım ürünlerimiz için Yönetim Altındaki Net Varlıklar, Hisse Başına Değer ve Hisse Başına Piyasa Fiyatı.

Toplam AUM: 34.5 milyar dolar.”

Grayscale’in paylaştığı verilerde, en değerli ürününün Bitcoin olduğu görülüyor. Şirketin elinde 650,000 BTC’den fazlası var ve toplam değeri de 25 milyar doların üzerinde. Buna ek olarak şirket, son yaşanan Bitcoin yükselişi sırasında yönettiği BTC miktarında yükseliş olduğunu da duyurdu.

Şu an BTC son 7 günde yüzde 28 yükselmiş görünüyor. Buna rağmen Grayscale’in Ethereum Trust isimli ürününde 3 milyondan fazla ETH var ve toplam değeri de 7.9 milyar dolara yaklaşıyor. Bitcoin’e benzer şekilde, dünyanın en büyük ikinci kripto parası da son birkaç günde güçlü kazançlar kaydetti.

İlgili – ABD’li senatörün Grayscale üzerinden yatırım yaptığı kripto paralar

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale’de ne kadar para var?

Grayscale’in AUM raporu Kaynak: Twitter

Bu arada Grayscale, dünyada en çok Ethereum bulunduran kurumsallardan biri. Buna ek olarak kripto para yöneticisi şirket sahip olduğu ETH miktarını son 6 ayda büyütmeyi başardı.

Öte yandan Grayscale’in kripto AUM verileri Mayıs’ta 52 milyar dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmıştı. Buna rağmen kripto para piyasasında, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında yaşanan son düzeltmede şirketin AUM değeri düşüş yaşadı.

Bu arada Grayscale kripto ürünlerini genişleterek yenilerini ekliyor. Geçen ay ise merkezsiz finans (DeFi) fonu ve endeksi açmıştı.

Kaynak