1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. ABD’li senatörün Grayscale üzerinden yatırım yaptığı kripto paralar

ABD’li senatörün Grayscale üzerinden yatırım yaptığı kripto paralar

ABD’li senatörün Grayscale üzerinden yatırım yaptığı kripto paralar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li Senatör Patrick Toomey, Grayscale’in iki farklı kripto para ürününe yatırım yaptığını açıkladı. Amerikalı yetkilinin hangi kriptolara yatırımı tercih ettiğine bakalım.


Amerikalı senatörün yatırım yaptığı Grayscale kripto para fonları

ABD’nin Pensilvanya eyaleti senatörü Senatör Patrick Toomey, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum ürünlerine yatırım yaptığını açıkladı. Kısa süre önce ise başka bir ABD Temsilciler Meclisi milletvekili Barry Moore’un birden fazla kripto para aldığı ortaya çıkmıştı.

İlgili – Amerikalı milletvekilinin yatırım yaptığı 3 kripto para

Öyle görünüyor ki ABD’li milletvekillerinin birbiri ardına kripto paralara yatırım yaptığı ortaya çıkıyor. Şimdi de Senatör Patrick Toomey, 7 Temmuz tarihli “Periyodik İşlem Raporu” isimli mali durum beyannamesinde iki kriptoya yatırım yaptığını bildirdi. ABD’li senatör, Grayscale Bitcoin Trust ve Grayscale Ethereum Trust (ETHE) isimli kripto ürünlerine her biri 1,000 dolar ile 15,000 dolar arasında yatırım yapmış.

Ancak öyle görünüyor ki Senatörün yatırımı aldığı günden bu yana değer kaybetmiş. 15 Haziran’da 33.23 dolardayken Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) almıştı. Şimdi ise değeri 27.65 dolar. Grayscale Ethereum Trust’a ise 14 Haziran’da 24.45 dolardayken yatırım yapmıştı. Şimdi ise 20.41 dolardan işlem görüyor.

Toomey, kısa süre önce kripto düzenlemeleri konusunda endişelerini dile getirmişti. Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum ürünlerine yatırım yapmadan önce ise Hazine Bakanı Janet Yellen’e mektup yazarak Finansal Suçları Önleme Ağı’nın (FinCEN) kripto önerisinde değişiklikler yapılmasını istemişti.

Toomey, mevcut önerinin kabul edilmesi durumunda

“finansal teknoloji (fintech), Amerikalıların temel mahremiyeti ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele çabaları üzerinde zararlı bir etkiye sahip olacak.”

Ayrıca FATF kuralları konusunda da endişelerini dile getiriyor. Tabii kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili yatırımı olan sadece Toomey değil. https://visitlcvalley.com ABD’li Senatör Cynthia Lummis’in de yaklaşık 5 Bitcoin’i var. O da insanları BTC almaya ve elinde tutmaya teşvik ediyor.

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Barry Moore da DOGE, ETH ve ADA satın aldığını bildirmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.