1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Amerikalı milletvekilinin yatırım yaptığı 3 kripto para

Amerikalı milletvekilinin yatırım yaptığı 3 kripto para

Amerikalı milletvekilinin yatırım yaptığı 3 kripto para
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’li milletvekili Barry Moore, son beyannamesinde aldığı kripto paralara yer verdi. Amerikalı yetkili son kripto para alımlarında 3 coine yatırım yapmış.


ABD’li milletvekili Barry Moore’un yatırım yaptığı 3 kripto para

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Barry Moore, geçen hafta sunduğu Periyodik İşlem Raporu (PTR) isimli mali bildiriminde son olarak hangi kripto paraları aldığını resmi belge ile beyan etti. Bu belgeye göre Amerikalı milletvekili Dogecoin, Cardano ve Ethereum almış.

ABD’li milletvekili Barry Moore’un yatırım yaptığı 3 kripto para

ABD’li milletvekilinin Dogecoin, Ethereum, Cardano yatırımı

Söz konusu beyannameye göre, ABD’li milletvekili, Mayıs ve Haziran dönemlerinde Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Ethereum (ETH) satın almış. Bu kripto alımları için her seferinde 1,001 dolar ve 15,000 dolar arasında bir para harcamış.

Ancak öyle görünüyor ki kripto yatırımlarının değeri yatırım yaptığı günden sonra düşmüş. Moore, 10 Mayıs, 11 Mayıs ve 13 Mayıs tarihlerinde Cardano satın almıştı. ADA fiyatı ise belirtilen tarihlerde sırasıyla 1.7652 dolar, 1.5559 dolar ve 2.009 dolar ediyordu. Ancak kripto paranın fiyatı şu an 1.4229 dolar ediyor.

Amerikalı milletvekili aynı zamanda 13 Haziran’da Dogecoin de aldığını bildiriyor. O zaman DOGE fiyatı 0.3275 dolar ediyordu. Şimdi ise DOGE fiyatı 0.2317 dolara gösteriyor.

Amerikalı yetkili bir de 5 Mayıs’ta piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum almış. O zaman ETH 4,081 dolardan işlem görüyordu. Şimdi ise ETH fiyatı 2,370 dolara kadar düşmüş.

Kripto paralara devletin yaklaşımı

Kripto paralar birçok devlet tarafından sakıncalı olarak görülüyor. Her ne kadar habere konu olan milletvekili kripto para satın alsa da üst düzey ABD’li yetkililer çoğu zaman Bitcoin ve diğer kripto paraları bir suç aracı olarak görüyor.

Bundan dolayı birçok ülke, kripto para temeline dayanan kendi ulusal dijital paralarını çıkarma çalışması yapıyor. Onlara göre kripto paralardan kurtulmanın yolu ulusal dijital paralar.

İlgili – AMB yetkilisine göre Bitcoin tehlikeli bir hayvan – Avrupa’nın tek kurtarıcısı…

Çin ise kriptoyu tamamen yasaklama yolunu seçen ülkelerden. Hatta son yasakları ile bu alanda aşırıya kaçan adımlar bile atmaktan çekinmiyor. En son Bitcoin ve kripto para madenciliği de bu ülkede tamamen durma noktasına geldi.

İlgili – Yasaklar sonrası Çin’de kripto hesabınızı açarsanız başınıza neler gelir?

Kaynak