BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Yasaklar sonrası Çin’de kripto hesabınızı açarsanız başınıza neler gelir?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Yasaklar sonrası Çin’de kripto hesabınızı açarsanız başınıza neler gelir?

Yasaklar sonrası Çin’de kripto hesabınızı açarsanız başınıza neler gelir?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para ve Bitcoin madenciliği yasakları sonrası Çin’de kripto borsası hesabınızı açarsanız başınıza neler gelir? Yeni haberlere göre, borsaya erişim sağlayan vatandaşlar hemen polis tarafından aranıyor.


Yasaklar sonrası Çin’de kripto borsa hesabınızı açarsanız başınıza neler gelir?

Çin’in kripto yasakları her geçen gün daha da şiddetleniyor. Her şey halka kripto işlemlerinden uzak durun uyarıları ile başladı. Sonuçta birçok borsa Çin’de bulunan müşterilerine hizmet vermeyi durdurdu. Ardından Bitcoin madenciliğine yasaklar geldi. Birçok büyük Bitcoin madencisi operasyonlarını durdurarak yeni destinasyonlar aramaya başladı. Dün ise Çin merkezi bankası bir yazılım şirketinin faaliyetini durdurdu. Gerekçe ise kripto ticaretine yazılım sağlamak.

İlgili – Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklarında yeni kritik gelişme

Çin, kripto işletmelere ve madencilik faaliyetlerine baskı yapmaya devam ediyor. Peki, böyle bir ortamda bir vatandaş olarak bireysel bir şekilde Çin’de bir kripto borsasına erişim sağlarsanız ne olur? Yeni haberlere göre, kripto borsasına erişim sağlayan insanları polis arıyor. Polis, aradığı vatandaşları kripto ticaretinin getirdiği riskler konusunda uyarıyor.

Çin’in önemli kripto haber kaynaklarından olan Wu Blockchain’e göre, Siçuan (Sichuan) eyaletinde Binance hesaplarına erişmeye çalışan vatandaşları polis aradı. Bu aramada herhangi bir şekilde tehdit olmadığı bildiriliyor. Ancak polis, kripto işlemlerinden dolayı yaşanacak para kaybından dolayı yetkililerin herhangi bir şekilde yardımcı olmayacağı bilgisini veriyor.

Wu Blockchain (@WuBlockchain), Twitter hesabı üzerinden olayı şöyle duyurdu:

“Çin, Siçuan’ın bazı bölgelerinde, bazı yatırımcılar Binance hesaplarına giriş yapar yapmaz polis tarafından arandılar. Buna rağmen polis sadece riskler konusunda uyarıda bulundu ve herhangi bir kayıp durumunda vatandaşların başvurularını kabul etmeyeceklerini söyledi.”

Çin’in kripto yasakları ve etkileri

Çin, son yıllarda sık sık kripto işlemleri ile ilgili yeni yasaklar ve uyarılar yapmakla biliniyor. Sonuçta kripto işletmelere karşı yeni ve daha sıkı yasaklar uygulanıyor. En son, Çin merkez bankası işletmeleri herhangi bir tür kripto para işlemi yapmama konusunda uyardı. Birçokları bu yasakların Çin’in yakın zamanda kendi ulusal dijital parasını çıkarmakla ilgili olduğunu düşünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0