fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklarında yeni kritik gelişme

Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklarında yeni kritik gelişme

Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklarında yeni kritik gelişme
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’in kripto para ve Bitcoin madenciliği yasaklarında yeni bir kritik gelişme. Çin merkez bankası, bir yazılım şirketini kapattı. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Çin merkez bankası Bitcoin madenciliği suçlamayısla bir yazılım şirketini kapattı

Çin merkezi bankası, bir yazılım şirketinin sitesini bloke etti. Bu bir yazılım şirketi. Şirketin kripto para işlemleri için yazılım sağladığı düşünülüyor.

Bloomberg Terminal ve Çin’in kripto haber sitesi 8BTC’ye göre, kripto para işlemlerine yazılım sağladığı şüphesiyle “Beijing Tongdao Cultural Development Co. Ltd.” isimli şirketin internet sitesi, ülkenin merkez bankası Çin Hak Bankası tarafından bloke edildi.

8BTCnews (@btcinchina), Twitter hesabı üzerinden şöyle diyor:

“Çin Halk Bankası’nın İş Yönetimi Departmanı, Pekin’de bulunan bir şirketi, sanal para birimleri işlemlerine hizmet sağlama şüphesiyle durdurdu.”

Çin kuruluşları bir daha uyardı

Bu adım sonrası Çin merkezi bankası, işletmeler ve bankaları bir kez daha uyardı. Buna göre söz konusu kuruluşlar hiçbir şekilde kripto işlemlerine katılmamalı, her hangi bir kripto işlemine ya da madencilik şirketine hiçbir şekilde yardımcı olmamalı.

Çin Halk Bankası’nın İş Yönetimi Departmanı, “Beijing Tongdao Cultural Development” isimli şirketin kripto para işlemleri için yazılım sağladığından şüpheleniyor.

Çin yakın zamanda kripto para yasaklarını yeni bir aşamaya taşımıştı. Kripto para yasakları daha da sıkılaşırken, bir de ülkedeki Bitcoin madenciliği de neredeyse tamamen durma aşamasına geldi.

Bitcoin, Ethereum ve diğer PoW kripto para madencileri Çin’de üç seçimle karşı karşıya. Ya bu işi bırakıyor, ya donanımlarını satıyor ya da Çin’i terk ederek daha madencilik dostu ülkelere taşınıyorlar. Özellikle de daha ucuz elektrik ve kripto dostu hükümetlerin olduğu ülkeler tercih ediliyor. Bunların başında ise Kazakistan ve Kanada geliyor.

İlgili – Bitcoin ağı tepetaklak

Bu arada Çin’in kripto madenciliği yasağı Bitcoin hash gücünü büyük ölçüde düşürdü. Uzmanlara göre hash gücünün bu seviyelere yeniden yükselmesi çok zaman alacak.

Buna bağlı olarak Bitcoin madenciliği zorluğu da daha önce görülmemiş boyutlarda düştü.

İlgili – Bitcoin ağında tarihin en büyük düşüşü

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: