Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
66.071,87 USDT
eth
ETH
1.91%
Ethereum
3.548,17 USDT
bch
BCH
1.68%
Bitcoin Cash
429,99 USDT
xrp
XRP
3.76%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.03%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
0.38%
Binance Coin
605,58 USDT
sol
SOL
1.2%
Solana
144,78 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
30,04 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.28%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
1.02%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance’e bir yasak daha geldi! Ripple CTO’su yasak için ne dedi?

Binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance son dönemlerde İngiltere’de yaşadığı sıkıntılar ile gündemde. Dünyanın en büyük kripto para borsası bir yasak şoku daha yaşadı. Detaylar haberimizde.

Binance’e bir yasak daha geldi! Ripple CTO’su yasak için ne dedi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance son dönemlerde İngiltere’de yaşadığı sıkıntılar ile gündemde. Binance geçtiğimiz hafta İngiltere’deki finansal Yönetim Otoritesi (FCA) tarafından yasaklandı. Kuruluş, Binance’ ten ülkedeki faaliyetlerini durdurmasını istemişti.

FCA’nın bu kararının ardından Binace İngiltere’de başka sıkıntılar yaşamaya başladı. Önce para çekme sorunları ile karşı karşıya kalan Binance kullanıcıları için kötü bir haberde ünlü İngiliz bankası Barclays’tan geldi. Banka, müşterilerinin kendi kurumları aracılığı ile Binace’e para göndermesini engelledi.

Bkz: Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

Barclays, yaptığı açıklamada müşterilerinin kredi kartı ve banka kartı ile Binance’e para göndermesinin artık mümkün olmadığını belirtti. Açıklamada kripto para borsasından para çekme konusunda bir engel bulunmadığını da ifade etti.

Barclays, Binance’e yapılan ödemeleri engellerken konu, kripto para birimi topluluğu içinde sıcak bir hale geldi. Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, müşterilerini “korumak” için kart sahiplerinin Binance borsasına ödeme göndermesini engelleyen İngiltere bankacılık devi Barclays’e yönelik görüşünü paylaştı.

XRP Ledger’ın arkasındaki beyin, finansal kurumların işlemleri “temyiz olmadan” keyfi olarak reddetmesinin yasaklanması gerektiğini söyledi.

Binance ise son gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada yaşananları “hayal kırıklığı” olarak değerlendirdi. Ripple CTO’su engellemeler konusunda asıl sorumluluğun bankalarda değil hükümetlerde olduğunu savunuyor.

“Bankanın suçu değil. Bu sorumluluğu almamayı tercih ederler. Onları saçma politikalar izlemeye zorlayan onları sorumlu kılan hükümettir.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.