1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Binance’e bir yasak daha geldi! Ripple CTO’su yasak için ne dedi?

Binance’e bir yasak daha geldi! Ripple CTO’su yasak için ne dedi?

Binance’e bir yasak daha geldi! Ripple CTO’su yasak için ne dedi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance son dönemlerde İngiltere’de yaşadığı sıkıntılar ile gündemde. Dünyanın en büyük kripto para borsası bir yasak şoku daha yaşadı. Detaylar haberimizde.

Binance’e bir yasak daha geldi! Ripple CTO’su yasak için ne dedi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance son dönemlerde İngiltere’de yaşadığı sıkıntılar ile gündemde. Binance geçtiğimiz hafta İngiltere’deki finansal Yönetim Otoritesi (FCA) tarafından yasaklandı. Kuruluş, Binance’ ten ülkedeki faaliyetlerini durdurmasını istemişti.

FCA’nın bu kararının ardından Binace İngiltere’de başka sıkıntılar yaşamaya başladı. Önce para çekme sorunları ile karşı karşıya kalan Binance kullanıcıları için kötü bir haberde ünlü İngiliz bankası Barclays’tan geldi. Banka, müşterilerinin kendi kurumları aracılığı ile Binace’e para göndermesini engelledi.

Bkz: Binance haberleri ve son dakika gelişmeleri

Barclays, yaptığı açıklamada müşterilerinin kredi kartı ve banka kartı ile Binance’e para göndermesinin artık mümkün olmadığını belirtti. Açıklamada kripto para borsasından para çekme konusunda bir engel bulunmadığını da ifade etti.

Barclays, Binance’e yapılan ödemeleri engellerken konu, kripto para birimi topluluğu içinde sıcak bir hale geldi. Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, müşterilerini “korumak” için kart sahiplerinin Binance borsasına ödeme göndermesini engelleyen İngiltere bankacılık devi Barclays’e yönelik görüşünü paylaştı.

XRP Ledger’ın arkasındaki beyin, finansal kurumların işlemleri “temyiz olmadan” keyfi olarak reddetmesinin yasaklanması gerektiğini söyledi.

Binance ise son gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada yaşananları “hayal kırıklığı” olarak değerlendirdi. Ripple CTO’su engellemeler konusunda asıl sorumluluğun bankalarda değil hükümetlerde olduğunu savunuyor.

“Bankanın suçu değil. Bu sorumluluğu almamayı tercih ederler. Onları saçma politikalar izlemeye zorlayan onları sorumlu kılan hükümettir.”

Kaynak